Zdjęcia z Marsa: Nowe obszary oraz Curiosity w całej okazałości

Zdjęcia z Marsa: Nowe obszary oraz Curiosity w całej okazałości

Zdjęcia z Marsa: Nowe obszary oraz Curiosity w całej okazałości
Marcin Watemborski
15.02.2019 10:08, aktualizacja: 15.02.2019 18:02

Minęły zaledwie 2 dni od tego, gdy po 15 latach zakończyła się misja łazika Opportunity. Jego następcy nie marnują jednak czasu. Inny Łazik Curiosity, pracuje właśnie na pełnych obrotach i cały czas przesyła nowe dane oraz zdjęcia. Zobaczcie, jak wygląda ostatnia panorama, zanim zaczęła się dalsza część misji.

W zeszłym miesiącu Agencja Kosmiczna NASA zapowiedziała, że zadaniem łazika Curiosity będzie znalezienie drogi do terenu bogatego w glinę przy Mt. Sharp, by dokonać dodatkowych pomiarów. Naukowcy planują zacząć badanie gliny za pomocą specjalnego urządzenia zamontowanego na Curiosity.

NASA's Curiosity Mars Rover Departs Vera Rubin Ridge (360 View)

Zanim ciekawość poniosła badaczy dalej, pojazd zarejestrował panoramiczne zdjęcie, na którym widać grzbiet Rock Hall, będący stosunkowo niedaleko miejsca docelowego podróży. Panorama została złożona z pojedynczych obrazów, które zrobił łazik, zanim ruszył dalej. NASA opublikowała wideo 360 stopni z wyodrębnieniem kilku kluczowych lokalizacji.

Obszar, bogaty w glinę przy Mt. Sharp jest nazywany ”Glen Torridon”. To kluczowe miejsce, ponieważ wyniki pomiarów i badań stamtąd mają pomóc naukowcom w lepszym zrozumieniu surowego krajobrazu Marsa oraz jego historii.

Obraz
© © NASAS

Oprócz panoramy, możecie zobaczyć, jak wygląda sam łazik Curiosity. Ten obraz został złożony z 57 pojedynczych zdjęć, zrobionych przy użyciu aparatu MAHLI.

Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)