Zdjęcia z zamieszek na ulicach Londynu

Zdjęcia z zamieszek na ulicach Londynu03.04.2009 14:00
Zdjęcia z zamieszek na ulicach Londynu
Zdjęcia z zamieszek na ulicach Londynu
Krzysztof Basel

Jedna ofiara śmiertelna, 23 osoby zatrzymane, kilkanaście rannych - to bilans środowych manifestacji w Londynie. Demonstranci zniszczyli kilkadziesiąt witryn sklepowych, atakowali też okna i drzwi banków. Wśród tłumu nie zabrakło wielu fotoreporterów. Blogerzy z amerykańskiej gazeta Sacramento Bee przygotowali bogatą galerię zdjęć ze środowych zamieszek.

Manifestacje miały związek ze szczytem G20, który odbył się dzień później w Londynie. W demonstracjach brało udział ponad 4000 ludzi. Większość manifestujących miało pokojowe zamiary, jednak pewna grupa rozpoczęła zamieszki. Demonstrujący demolowali między innymi filię Royal Bank of Scotland. Kilkudziesięciu uczestników zamieszek przedarło się do wewnątrz banku. Niektórzy manifestanci wybili szyby i namalowali na ścianach RBS napisy "wojna klas" czy "złodzieje".

W tak "gorących" momentach nie może zabraknąć tłumu fotoreporterów. Na telewizyjnych relacjach z wydarzeń w Londynie widać mnóstwo fotografów, którzy wykonują swoją pracę będąc w samym centrum wydarzeń.

Blogerzy z amerykańskiej gazety "Sacramento Bee" przejrzeli setki zdjęć z manifestacji w Londynie i najlepsze fotografie zaprezentowali na blogu "The Frame". Zdjęcia są prezentowane w dużych, jak na Internet, rozmiarach, co stanowi dodatkowy powód, aby odwiedzić ich stronę. Szczerze polecam też inne materiały przygotowane przez blogerów z Sacramento.

Źródło: SacBee

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)