Zdjęcia zabawnych fok z Antarktydy na poprawę humoru

Zdjęcia zabawnych fok z Antarktydy na poprawę humoru

Zdjęcia zabawnych fok z Antarktydy na poprawę humoru
Źródło zdjęć: © © Dale Morris / Mercury Press / Carter News via Forum
Marcin Watemborski
02.02.2022 14:16, aktualizacja: 02.02.2022 15:16

Antarktyda to niesamowity kontynent. Mimo niesamowitych mrozów, fauna tego miejsca zachwyca. Żyje tam mnóstwo pięknych zwierząt, którym chłód absolutnie nie przeszkadza, czego doskonałym przykładem są te roześmiane foki oraz lamparty morskie.

Dale Morris wybrał się niedawno na Antarktydę, eksplorować sekrety zmrożonej krainy. Nie spodziewał się jednak, że zobaczy tak pozytywne sceny. Zwierzęta, które spotkał, wyglądały jakby w ogóle nie przejmowały się kilkudziesięciostopniowym mrozem. Grubiutkie foki i lwy morskie nieźle się tam bawią!

49-letni miłośnik dzikiej przyrody postanowił skoncentrować się na radosnych aspektach swojej wyprawy. Zdjęcia, które przywiózł to głównie fotografie tarzających się fok oraz rozpłaszczonych lampartów morskich, które wyglądają jak wyciągnięte rodem z bajki dla dzieci.

Obraz
© © Dale Morris / Mercury Press / Carter News via Forum

Co ciekawe, na Antarktydzie występują najniższe temperatury na Ziemi. W 1983 na stacji polarnej Wostok zarejestrowano mróz w wysokości -89,2 stopni Celsjusza, a zgodnie z informacjami z satelitów było nawet jeszcze zimniej, bo -93,2 stopnia. W styczniu jest tam natomiast najcieplej – temperatura dochodzi zaledwie do -30 stopni.

O ile po tak surowym klimacie trudno jest spodziewać się bujnej roślinności, tak zwierzęta mają się całkiem nieźle. Charakterystyczny dla Antarktydy jest brak kręgowców lądowych – wszystkie zwierzęta są wodno-lądowe lub powietrzno-lądowe. Jak się domyślanie, nie brakuje ptaków, w tym pingwinów, mew, albatrosów czy rybitw. Charakterystycznym gatunkiem dla Antarktydy jest m.in. pingwin cesarski, pingwin Adeli, pingwin maskowy czy pingwin białobrewy.

Obraz
© © Dale Morris / Mercury Press / Carter News via Forum

Jeśli chodzi o duże ssaki, spotkamy tu jedyni 4 gatunki endemiczne. Są to krabojady focze, foczki małe, amfiryty lamparcie (lamparty morskie) oraz weddelki arktyczne. Zwierzęta całkiem dobrze się dogadują i nie narzekają na brak pożywienia. Polują na ryby i czasem na pingwiny. Oprócz tego, większość dnia spędzają na wodnych harcach i wylegiwaniu.

Obraz
© © Dale Morris / Mercury Press / Carter News via Forum
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)