Zdjęcia zachodów nie muszą być kiczowate. Ten fotograf pokazuje, jak to się robi

Zdjęcia zachodów nie muszą być kiczowate. Ten fotograf pokazuje, jak to się robi

Zdjęcia zachodów nie muszą być kiczowate. Ten fotograf pokazuje, jak to się robi
Źródło zdjęć: © © Krutik Thakur / [Instagram](https://www.instagram.com/krutikkkkkkk/)
Marcin Watemborski
10.06.2022 10:22, aktualizacja: 10.06.2022 12:22

Chyba każdy z nas widział zdjęcia sylwetek na tle zachodzącego słońca. Takie zdjęcia są szczególnie popularne podczas wypadów urlopowych, ale niektórzy robią z nich prawdziwą sztukę. Taką osobą jest Krutik Thakur, który potrafi opowiadać niesamowite historie kilkoma kadrami.

Krutik Thakur jest fotografem, który specjalizuje się w fotografowaniu zachodów słońca. Jego konikiem jest rejestrowanie sylwetek ludzi, robiących różne rzeczy na tle wielkiej gwiazdy. Wśród jego zdjęć nie zobaczymy żadnych twarzy – wszyscy bohaterowie są anonimowi. To, co buduje nastrój to kreatywność oraz wyreżyserowane sceny.

21-letni artysta stawia przede wszystkim na swoją inwencję twórczą, a nie na obróbkę zdjęć. Na początku było inaczej – dużo jego zdjęć było fotomontażami, ale z czasem nauczył się odpowiedniej techniki. Chociaż tak naprawdę nie przeszkadzało to odbiorcom jego sztuki – w bardzo krótkim czasie zgromadził pokaźną publikę. W tej chwili na Instagramie obserwuje go ponad 50 tys. osób.

Przełomowym momentem był styczeń 2021 roku, gdy Krutik postanowił porzucić edycję zdjęć, oprócz poprawy kolorów. Było to jego osobiste wyzwanie, by wszystkie efekty osiągnąć podczas fotografowania. Dzięki temu gotowe obrazy nie różnią się zbyt wiele od tego, co zarejestrował aparat.

Twórczość Thakura jest przeprawą przez trud – od nieudanych początków bo dobrze prosperujący profil w mediach społecznościowych. Tę wędrówkę możecie podziwiać na jego Instagramie.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)