Zdjęcia zakochanych lisków od razu łapią za serce. Nic lepszego dziś nie zobaczysz

Zdjęcia zakochanych lisków od razu łapią za serce. Nic lepszego dziś nie zobaczysz

Zdjęcia zakochanych lisków od razu łapią za serce. Nic lepszego dziś nie zobaczysz
Źródło zdjęć: © © Rosalien Raimond / [Instagram](https://www.instagram.com/roeselienraimond/)
Marcin Watemborski
15.02.2022 09:48, aktualizacja: 15.02.2022 11:10

Holenderska fotografka Rosalien Raimond uwielbia dziką przyrodę - zarówno krajobrazy jak i zwierzęta. Z okazji niedawnych walentynek postanowiła podzielić się z odbiorcami zbiorem wspaniałych zdjęć zakochanych lisków, które rozgrzeją najzimniejsze serce.

Rosalien Raimond odczarowuje wizerunek lisów, który znamy z bajek dla dzieci. Jej zdjęcia udowadniają, że te przepiękne zwierzęta nie są przebiegłe, a naprawdę urocze i uwielbiają się przytulać czy bawić. Zbiór zdjęć, który zaprezentowała fotografka stopi każdy lód.

Artystka obserwuje lisy od lat i po prostu je kocha. Wspomina, że te zwierzęta bardzo często okazują sobie czułości w stadzie – nawet gdy nie widzą się krótki czas, po powrocie znajdują czas na tulenie. Ich zażyłość względem innych członków społeczności – nie tylko partnerów – również są widoczne. Lisy często wzajemnie się myją czy nawet poprawiają sobie wzajemnie uszy, gdy któremuś się wywiną.

Raimond określa lisy jako prawdziwe przylepy. Przez długie godziny obserwowania zwierząt przez teleobiektyw, fotografka poznała ich zwyczaje bardzo dobrze. Rosalien zwraca uwagę na to, że szczególne są dwa typy więzi. Pierwszą z nich jest matczyna miłość lisicy do młodych, zaś drugą relacja partnerska.

Zakochane liski to widok, który po prostu rozczula i nie idzie oderwać od niego oczu. Zwierzęta często zwijają się w kulkę podczas tulenia, dają sobie buziaczki, czy stykają się nosami. Jeśli mieliście kiedyś znajomych, którzy są nierozłączni i ich miłość rozświetlała wszystko, to każda para lisów zachowuje się właśnie tak.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)