Irista - platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze

Irista - platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze

Irista - platforma Canona do zarządzania zdjęciami w chmurze
Magda Szewczuwianiec
06.06.2014 09:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:56

Zapanowanie nad wszystkimi zdjęciami rozproszonymi na dysku, kartach i innych nośnikach,odbiera całą frajdę z ich przeglądania i katalogowania. Canon twierdzi, że znalazł metodę, aby temu zaradzić. Przygotował zaawansowaną platformę do przechowywania zdjęć i zarządzania nimi. Nosi ona nazwę Irista.

Canon zaprezentował platformę multimedialną dającą użytkownikowi dostęp do wszystkich jego zdjęć, bez względu na to, jakim urządzeniem zostały wykonane. Irista umożliwia utrzymanie porządku w swoich zasobach zdjęć i zapewnia dostęp do nich z każdego urządzenia. Nie potrzebujemy żadnej aplikacji zewnętrznej, wystarczy zalogować się na platformie za pomocą serwisu społecznościowego, poczty bądź Windows ID.

Obraz

Irista to nazwa oficjalnej wersji projektu znanego do tej pory w wersji beta jako Project1709. Po blisko dwóch latach zbierania uwag od beta-testerów, które pozwoliły zwiększyć jej funkcjonalność, platforma w końcu powinna nadawać się do codziennego używania. Canon uprzedza jednak, że to jeszcze nie wszystkie nowe funkcje.

Obraz

Serwis Irista pozwala na zarządzanie różnymi typami plików, a przejrzysty interfejs użytkownika na wyszukiwanie zdjęć według bogatej gamy kryteriów. UI umożliwia też segregowanie za pomocą tagów, dzięki czemu odnajdziemy interesujący nas plik po dacie, lokalizacji czy rodzaju obiektywu. Serwis nie wprowadza ograniczeń wielkości zdjęć.

Obraz

Integracja z serwisami społecznościowymi i fotograficznymi (Facebook, Flickr) pozwala z poziomu platformy nie tylko śledzić zaangażowanie użytkowników i komentarze, lecz również zamieszczać w nich zdjęcia.

Na starcie otrzymujemy bezpłatne konto w chmurze o pojemności 10 GB. Bardziej wymagający mogą wykupić w abonamencie miesięcznym i rocznym warianty 50 GB (4,99 euro za miesiąc lub 49 euro za rok) i 100 GB (10,99 euro za miesiąc lub 109 euro za rok).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)