Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19

Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-1901.04.2020 12:01
Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19
Źródło zdjęć: © © Andrew Morgan / [Twitter](https://twitter.com/AstroDrewMorgan/status/1244650255272095746)

Andrew Morgan jest astronautą NASA przebywającym obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, więc doskonale wie, czym jest izolacja. Jest również lekarzem i tym zdjęcie wyraża wdzięczność dla swoich kolegów po fachu na Ziemi.

Na Twitterze astronauty i lekarza Andrew Morgana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawiło się zdjęcie z okazji amerykańskiego Narodowego Dnia Lekarza. Mężczyzna lewituje na nim na w stroju lekarskim ze stetoskopem obok. Tuż zanim malowniczo widać Ziemię. To jego osobiste podziękowanie dla kolegów po fachu, którzy walczą z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 na naszej planecie.

W swoim poście Morgan pisze, że patrząc na Ziemię, myśli o zawodowcach i wolontariuszach, którzy ryzykują swoje życia w czasach kryzysu. Zwraca uwagę też, że ważna jest jedność i wyraża podziw dla lekarzy oraz bezinteresownej pomocy, którą niosą. Oczywiście zdjęcie powstało na ISS i stamtąd właśnie nadaje astronauta.

Mimo tego, że nie jest teraz na Ziemi, doskonale wie, przez co przechodzą ludzie. Dystansowanie społeczne, izolacja, kwarantanna – te wszystkie stany polegają na odosobnieniu, które na co dzień towarzyszy astronautom na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przebywanie w odosobnieniu wcale nie jest łatwe, ale pamiętajcie, że na Ziemi robimy to dla wyższego dobra – dla dobra całego społeczeństwa.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)