Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie

Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie

Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie
Źródło zdjęć: © © Pete Souza
Marcin Watemborski
17.08.2017 12:51, aktualizacja: 26.07.2022 18:23

Pete Souza przez lata był fotografem ówczesnego prezydenta USA – Baracka Obamy. Jest znany ze swojego niesamowicie dokumentalnego stylu prezentowania polityka oraz dbałości o szczegóły. Dzięki jego zdjęciu ten tweet zyskał taką popularność.

XXI wiek to zdecydowanie czas, w którym obraz przejął kontrolę nad tekstem. To dzięki fotografii możemy przekazywać emocje w szybki i bardzo dosadny sposób, a ich dekodowanie jest znacznie łatwiejsze niż np. uczenie się obcych języków. Oczywiście bardzo istotny jest kontekst i jego rozumienie.

Kilka dni temu Barack Obama, były prezydent Stanów Zjednoczonych, wrzucił na Twittera zdjęcie autorstwa Pete’a Souzy. Obraz został opatrzony trafnym cytatem Nelsona Mandeli: ”Nikt nie rodzi się, nienawidząc drugiego człowieka ze względu na kolor jego skóry ani religię”.

To zdjęcie, tekst i cały wydźwięk stały się dla wielu osób bardzo inspirujące. Posypały się setki, tysiące, miliony polubień, ponad 1,5 miliona retweetów oraz ponad 60 tysięcy komentarzy. W ten sam sposób ten post stał się najbardziej popularnym z dotychczas opublikowanych w całej historii Twittera.

Zdjęcie, które wykorzystał Obama, zostało zamieszczone w kontekście wydarzeń mających miejsce w Charlottesville.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)