Portret Beyoncé Knowles trafi do National Portrait Gallery

Portret Beyoncé Knowles trafi do National Portrait Gallery
Źródło zdjęć: © © [Tyler Mitchell](https://twitter.com/Tyler_Mitchell_)
Justyna Kocur-Czarny

12.08.2019 09:06, aktual.: 26.07.2022 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

National Portrait Gallery w Waszyngtonie zapowiedziała włączenie portretu Beyoncé wykonanego przez Tylera Mitchella do stałej wystawy. Inne zdjęcie tego samego fotografa pojawiło się w 2018 roku na okładce "Vogue".

Tyler Mitchell przeszedł do historii, jako pierwszy czarnoskóry fotograf, którego zdjęcie znalazło się na okładce "Vogue". Ten 24-letni artysta był jednocześnie jednym z najmłodszych fotografów, którego praca trafiła na okładkę. Teraz jego zdjęcie będzie można obejrzeć w National Portrait Gallery prowadzonej przez Smithsonian Institute. Informację o tym fotograf zamieścił na swoim Twitterze. Do kolekcji trafi zdjęcie Beyoncé w złotej sukni Valentino i sporej wielkości ozdobie na głowę zaprojektowanej przez Philipa Treacy’ego.

Muzeum Sztuki w Waszyngtonie jest poświęcone podobiznom osób, które zapisały się w historii Stanów Zjednoczonych. Działa jako muzeum publiczne, więc wejście do niego jest bezpłatne. Znajduje się tam ponad 1600 portretów prezydentów Stanów Zjednoczonych, zarówno fotografii, jak i obrazów. Wizerunek Beyoncé Knowles znajduje się już w zbiorach muzeum. Jest to przedruk okładki jej pierwszego solowego albumu “Dangerously in Love”.

W odpowiedzi na twitta Tylera Mitchella, National Portait Gallery odpowiedziało zabawnym gifem przedstawiającym Beyoncé zalotnie odrzucającą włosy i komentarzem nawiązującym do przeboju piosenkarki “Crazy in love”:

Jesteśmy tak szaleńczo w niej zakochani, że musieliśmy to zrobić! Nie możemy się doczekać dodania nowej pracy do naszej kolekcji.

Na razie data umieszczenia portretu artystki w zbiorach muzeum nie jest jeszcze znana.

Obraz
© © [Twitter](https://twitter.com/Tyler_Mitchell_/status/1158728214900072449)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)