Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów

Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów

Klasyczne portrety gwiazd z imprezy po rozdaniu Oscarów
Źródło zdjęć: © © Matt Winkelmeyer / Getty Images
Justyna Kocur-Czarny
11.02.2020 09:12, aktualizacja: 26.07.2022 15:00

Oscarowa noc rodzi wiele emocji. Kibicujemy ulubionym filmom, aktorom i reżyserom, oglądamy wymyślne kreacje. W ten pełen splendoru wieczór fotograf Mark Seliger stworzył pełne spokoju klasyczne portrety gwiazd.

Tradycyjnie już, po gali rozdania Oscarów odbyło się after party, na które zostały zaproszone najważniejsze osobistości Hollywood. Oprócz zapewne świetnej zabawy znalazł się czas na pozowanie przed obiektywem Marka Seliegera. Fotograf, który na swoim koncie ma ponad 100 okładek magazynów, sportretował znanych i lubianych w niewielkim zaaranżowanym studiu.

Przed obiektywem stanęły takie gwiazdy, jak Bong Joon Ho (reżyser "Parasite", który zgarnął aż cztery statuetki), Scarlett Johansson, Rober De Niro, Laura Dern, Martin Scorsese, Billie Eilish czy Charlize Theron. Kolorystyka zdjęć utrzymana jest w ciepłych odcieniach, a portretowani wyglądają na zrelaksowanych. Gdyby nie fakt, że mają na sobie te same kreacje, co przed chwilą na czerwonym dywanie, można by pomyśleć, że zdjęcia zostały wykonane w spokojny dzień, w którym nic ważnego się nie wydarzyło.

Najbardziej urzekł mnie portret Scarlett Johansson. Aktorka była nominowana w dwóch kategoriach: aktorka pierwszoplanowa (za rolę w Historii Małżeńskiej) oraz aktorka drugoplanowa (za rolę w Jojo Rabbit). Wróciła do domu bez statuetki, ale niekonieczne w złym humorze. Na zdjęciu Marka Seligera leży zrelaksowana i uśmiechnięta, niczym bogini, która nie potrzebuje nagród by znać swoją wartość. Malarskie światło oświetla jej profil. I albo Scarlett jest na tym zdjęciu wybitną aktorką, albo fotografowi udało się uchwycić naprawdę szczerą emocję na jej twarzy.

Zajrzyjcie koniecznie na Instagrama Vanity Fair i dajcie znać, który z portretów najbardziej przypadł wam do gustu. Oprócz statycznych obrazów znajdziecie także krótkie filmy z udziałem celebrytów w reżyserii Alvaro Coloma.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)