Zdjęcie dnia. 3 rysie, które beztrosko sobie odpoczywały

Zdjęcie dnia. 3 rysie, które beztrosko sobie odpoczywały
Źródło zdjęć: © © Mike Mayou / [Facebook](https://www.facebook.com/mike.mayou0)
Marcin Watemborski

22.12.2020 10:47, aktual.: 22.12.2020 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mike Mayou latał dronem w okolicy rzeki St. Louis, gdy zaobserwował ciekawą sytuację. Na jego ekranie ukazały się 3 rysie, które beztrosko się bawiły. Wyglądały, jakby naprawdę miło spędzały czas. Zwierzęta nieświadomi zapozowały fotografowi do zdjęcia, które zdarza się raz w ciągu całego życia.

W połowie grudnia 2020 roku Mike Mayou wybrał się na wędrówkę wzdłuż brzegu rzeki St. Louis. Chciał ująć na filmach z drona oraz zdjęciach zwierzęta, które przechodzą przez zamarzniętą wodę. Ku jego zdziwieniu napotkał 3 beztroskie koty.

Rysie są znane z tego, że prowadzą samotniczy tryb życia i trudno je dostrzec, ponieważ genialnie się kamuflują. Te stereotypy złamali bohaterowie Mike’a, którzy we trójkę całkiem dobrze się bawili. Widać, że były żywo zainteresowane latającym urządzeniem, dzięki czemu udało zrobić się ciekawe zdjęcia.

Mayou nie chce zdradzać dokładne lokalizacji wykonania kadru, bo wolałby uniknąć stresowania kotów przez innych fotografów. Jednocześnie uważa, że on sam zbyt długo zakłócał spokój dzikim zwierzętom. Wiedział, że dron mógł przestraszyć rysie, zwłaszcza gdy podlatywał bliżej. Na szczęście koty nie przywiązywały uwagi do latającego ustrojstwa i dalej bawiły się w najlepsze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)