Zdjęcie dnia. Ciekawski jeleń chce złapać stopa

Zdjęcie dnia. Ciekawski jeleń chce złapać stopa
Źródło zdjęć: © Jeff J Mitchell/Getty Images
Jakub Krawczyński

27.11.2020 22:23, aktual.: 26.07.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nietypowa scena miała miejsce w szkockich górach w okolicy pasma Glen Etive. Grupa jeleni zbliżyła się do turystów, a jeden z nich wyciągnął swoje kopyto do starszej pani, która chciała wejść do swojego samochodu.

Sytuacja miała miejsce na parkingu w miejscowości Glen Coe, wokół której znajdują się malownicze góry.

Kilka jeleni szlachetnych (które wyróżniają się rdzawym ubarwieniem) otoczyła turystkę. Jeden z nich dotknął ją kopytem, co wywołało lekką konsternację u kobiety.

Szczęśliwie do żadnego incydentu nie doszło, pomimo, że akurat trwał sezon godowy. Wtedy zaleca się unikanie kontaktu z tymi stworzeniami - tu jednak było odwrotnie, osobnik sam szukał "zaczepki", ale nie zachowywał się w sposób agresywny.

Jelenie szlachetne średnio ważą około 190 kg, a mogą mierzyć do 2,5 m długości i 1,5 m wysokości. Są to największe ssaki w Wielkiej Brytanii. Można je rozpoznać po charakterystycznym kolorze sierści, która jest rudawa latem, a bliżej zimy staje się bardziej brązowo-szarawa.

Zwierzęta te można często spotkać w Szkocji, a Glen Coe stanowi jedną z największych atrakcji dla miłośników tych zwierząt. Ten rejon otaczają malownicze góry, a także wodospady, przez co często przyjeżdżają tutaj turyści, którzy także nierzadko "zatrzymują" te majestatyczne stworzenia w obiektywie aparatów fotograficznych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)