Zdjęcie dnia: Coline Keriven i Noel-Antoine Pierre w akcji

Zdjęcie dnia: Coline Keriven i Noel-Antoine Pierre w akcji

Zdjęcie dnia: Coline Keriven i Noel-Antoine Pierre w akcji
Źródło zdjęć: © © Denis Balibouse / Reuters via Forum
Marcin Watemborski
22.11.2021 09:44, aktualizacja: 22.11.2021 11:43

Ten kadr autorstwa Denisa Balibouse’a z agencji Reutera to połączenie doskonałego zmysłu estetycznego i wyczucia czasu. Coś pięknego!

Denis Balibouse dokumentował we francuskim mieście Grenoble międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie figurowym seniorów. Internationaux de France to cykliczna impreza, organizowana od 1987 roku. Francuska Federacja Łyżwiarska organizuje ją z myślą o Grand Prix, które jest organizowane przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską.

Na arenie sportowej Patinoire Polesud, gdzie rozgrywały się zawody, pojawiło się mnóstwo zawodników. W kategorii poświęconej parom tanecznym zwyciężyli: Gabriella Papadakis oraz Guillaume Cizeron z Francji; zaś w parach sportowych najlepsi byli: Aleksandra Bojkowa oraz Dmitrij Kozłowskij z Federacji Rosyjskiej.

Na jednym z najlepszych zdjęć zawodów nie zobaczymy żadnej z pierwszych par. Kadr Denisa Balibouse’a z Reutersa prezentuje Coline Keriven oraz Noel-Antoine’a Pierre’a, czyli parę reprezentującą Francję. Mimo że nie znaleźli się na podium, pokazali klasę samą w sobie.

To zdjęcie jest dowodem niezwykłej synchronizacji oraz zaufania obojga tancerzy. Keriven wykonywała piruet nas wysokości głowy Pieree’a. Wystarczyłaby chwila nieuwagi lub malutki błąd, a akrobacja mogłaby skończyć się tragicznie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)