Zdjęcie dnia: Elektrownia słoneczna wygląda jak twór kosmitów

Zdjęcie dnia: Elektrownia słoneczna wygląda jak twór kosmitów
Źródło zdjęć: © © Tom Hegen / [Instagram](https://www.instagram.com/tomhegen.de/)
Marcin Watemborski

30.03.2022 11:01, aktual.: 30.03.2022 13:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno nie raz widzieliście na filmach science-fiction kształt, które według twórców zostawiali obcy na polach pszenicy albo kosmiczne wynalazki pokroju statków. Zdjęcie Toma Hegena wygląda bardzo podobnie, choć naprawdę mamy tu do czynienia z niesamowitą technologią.

Tom Hegen realizuje duży projekt fotograficzny, który nazwał po prostu The Solar Power Series i pokazuje w nim różne elektronie słoneczne. Te budowle składają się z setek paneli fotowoltaicznych i są w stanie zasilić nie tylko jeden budynek, ale całe osiedla, a nawet miasta.

Jeden obraz jednak przykuł naszą uwagę bardziej niż inne. Ukazuje on ogromną elektrownie solarną podczas zachodu słońca. Panele są ułożone tam niezwykle równo i tworzą niekończącą się spiralę. Ten krajobraz wygląda jak rodem wyjęty z filmu o przyszłości. We wpisie na Instagramie, autor zdjęcia podaje, że w ciągu godziny do Ziemi dociera ilość energii słonecznej odpowiadająca całorocznemu zapotrzebowaniu naszej planety na elektryczność.

Specjalnością Hegena jest fotografowanie elektrowni słonecznych z lotu ptaka. Po to, by ukazać ich zróżnicowanie – nie tylko pod kątem wizualnym, ale również technologicznym, fotograf odwiedził USA, Francję oraz Hiszpanię. Budowle różną się od siebie niemal wszystkim poza sposobem konstrukcji – każdej elektrowni będącej w centrum pola paneli towarzyszą tysiące lśniących płyt.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)