Zdjęcie dnia. Gigantyczny pożar kanionu Silverado

Zdjęcie dnia. Gigantyczny pożar kanionu Silverado

Zdjęcie dnia. Gigantyczny pożar kanionu Silverado
Źródło zdjęć: © Kent Nishimura / Los Angeles Times via Getty Images
Jakub Krawczyński
11.12.2020 21:55, aktualizacja: 11.12.2020 22:55

Właśnie opanowano gigantyczny pożar w okolicach kanionu Silverado w Kalifornii. Akcja trwała aż 9 dni. Żywioł wyrządził ogromne straty.

Wszystko zaczęło się 2 grudnia 2020 r o godzinie 22:15 w hrabstwie Orange w Kalifornii. Wtedy zaprószył się jeden z domów, a ogień szybko przeniósł się na pobliskie krzewy i błyskawicznie się rozprzestrzenił.

Pomagały mu w tym silne wiatry i uwarunkowanie terenu, który jest w tym obszarze pagórkowaty. Tysiące mieszkańców musiało się ewakuować.

Ogień pochłonął niemal 3000 hektarów ziemi i przyczynił się do zniszczenia 30 budynków. Z żywiołem walczyło setki strażaków, a dwóch z nich uległo obrażeniom.

Po 9 dniach akcji lokalnej straży pożarnej udało się w pełni opanować ogień. Nie znaczy to, że całkowicie go ugaszono, ale nie jest w stanie się obecnie już rozprzestrzeniać.

Sytuacja była o tyle problematyczne, że lokalne władze nie mogły zapewnić schronienia osobom, które musiały się ewakuować ze względu na już i tak trudną sytuację związaną z pandemią COVID-19. Polecono im schronić się u rodziny/przyjaciół lub w hotelach.

Lokalne władze starają się teraz ustalić dokładną przyczynę pożaru.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)