Zdjęcie dnia. Major należący do Joe Bidena, będzie pierwszym psem ze schroniska, który zamieszka w Białym Domu

Zdjęcie dnia. Major należący do Joe Bidena, będzie pierwszym psem ze schroniska, który zamieszka w Białym Domu

Joe Biden i Major.
Joe Biden i Major.
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Modzelewska
09.11.2020 18:01, aktualizacja: 26.07.2022 14:40

Wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych wiąże się z licznymi zaskoczeniami i nowościami. Przykładowo po raz pierwszy w historii USA stanowisko wiceprezydenta objęła kobieta – Kamala Harris, która jest również pierwszą czarnoskórą kobietą i osobą pochodzenia południowoazjatyckiego na tym stanowisku. Ponadto, po raz pierwszy w Biały Domu zamieszka pies ze schroniska.

Owczarek niemiecki o imieniu Major dołączył do rodziny Bidenów w 2018 roku. Wcześniej, jako szczeniak razem z pięciorgiem swojego rodzeństwa trafiła do Delaware Humane Association. Joe i jego żona Jill po raz pierwszy o nim usłyszeli, kiedy ich córka pokazała im zdjęcie Major oraz pozostałych szczeniąt, pilnie szukających domu. Para zdecydowała, że adoptuje psa.

Joe Biden adoptował Majora ze schroniska

"Dzisiaj jest szczęśliwy dzień Majora! Major nie tylko znalazł swój dom na zawsze, ale został adoptowany przez wiceprezydenta Joe Bidena i dr Jill Biden! Bidenowie poznali Majora podczas opieki nad nim i są teraz gotowi, aby uczynić adopcję oficjalną. Powodzenia i dziękujemy za to, że dołączyliście do grona naszych Przyjaciół na całe życie!" w 2018 roku napisali przedstawiciele Stowarzyszenia Delaware Humane Association na Facebooku.

Bidenowie posiadają jeszcze jednego psa o imieniu Champ, który jest z rodziną od 2008 roku. Bidenowie kupili go w jednej z hodowli owczarków niemieckich. Jednak to Major zyskał status gwiazdy, ze względu na fakt, że będzie pierwszym psem ze schroniska, który zamieszka w Białym Domu.

Powrót do tradycji w Białym Domu

Przypomnijmy, po prawie 150 latach Donald Trump zrezygnował z kontynuowania tradycji i zdecydował, że podczas swojego pobytu w Białym Domu nie chce mieć "Pierwszego Psa". Wcześniej wszyscy prezydenci Stanów Zjednoczonych od 1849 roku posiadali zwierzęta. Joe Biden zamierza jednak kontynuować tradycję i do Białego Domu wprowadzi się z dwoma owczarkami niemieckimi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)