Zdjęcie dnia. Mikołaj-marynarz. Tak w Szczecinie zachęcają do jarmarku bożonarodzeniowego

Zdjęcie dnia. Mikołaj-marynarz. Tak w Szczecinie zachęcają do jarmarku bożonarodzeniowego
Źródło zdjęć: © PAP/Marcin Bielecki
Adam Bednarek

01.12.2020 20:04, aktual.: 01.12.2020 21:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święta tuż tuż, więc w Szczecinie z tej okazji postanowiono udekorować pomnik marynarza. Efekt może budzić mieszane uczucia.

Mimo trwającej pandemii w Szczecinie nie zrezygnowano z bożonarodzeniowego jarmarku. Ten rozpocznie się 9 grudnia i potrwa 12 dni.

Przedświąteczna impreza będzie oczywiście dostosowana do nowych, trudnych czasów. Zmienia się nazwa - Szczeciński Targ Świąteczny - i skala przedsięwzięcia. Lokalni sprzedawcy będą mogli wystawiać swoje wyroby.

Nasz pomniejszony jarmark będzie pełnił funkcję wyłącznie targowiska. Oznacza to, że wszelkie produkty gastronomiczne będą pakowane na wynos, a na terenie wydarzenia nie znajdziemy żadnych stolików i miejsc konsumpcyjnych. O świąteczny klimat zadbają dekoracje oraz muzyka. W tym roku ze względu na pandemię nie będziemy organizować spotkań z Mikołajem, warsztatów i animacji. Takie ograniczenie znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Ponadto zarówno na placu Adamowicza jak i Lotników do dyspozycji odwiedzających będą dezynfekatory i jednorazowe rękawiczki. Pamiętajmy też o zachowywaniu dystansu społecznego w trakcie robienia zakupów i obowiązku zakładania maseczek.

Do wydarzenia zachęca marynarz-mikołaj, którego możecie zobaczyć na zdjęciu. Trzeba przyznać, że pomnik prezentuje się… specyficznie.

Tradycyjny szczeciński jarmark został przeniesiony do sieci. Już od 4 grudnia będzie można zrobić świąteczne zakupy za pośrednictwem strony www.jarmark.szczecin.eu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)