Zdjęcie dnia. Modelki czekające na pokaz z okazji 100 lat KPC

Zdjęcie dnia. Modelki czekające na pokaz z okazji 100 lat KPC06.06.2021 11:00
Modelka czekająca na pokaz
Modelka czekająca na pokaz
Źródło zdjęć: © Getty Images

W tym roku Chińska Republika Ludowa ma szczególnie święto. Komunistyczna Partia Chin ma swoją setną rocznicę założenia. Z tej okazji władze kraju zdecydowały się na zorganizowanie specjalnego pokazu mody.

Na zdjęciu możemy zaobserwować jedną z modelek za czerwoną kotarą oddzielającą ją od wybiegu i publiczności. Specjalny strój, który ma na sobie, został przygotowany na pokaz Cheongsam Sheguang Hu podczas obchodów 100. rocznicy założenia Komunistycznej Partia Chin. Zostały na nim zaprezentowane bogato zdobione stroje typu cheongsam.

Qipao, czy jak też częściej mówi się na Zachodzie - cheongsam to najpopularniejszy tradycyjny chiński ubiór kobiecy. Pierwotnie strój ten wywodzi się z Mandżurii i był noszony przez Mandżurów obu płci. Jego tradycyjny wykrój wynika z ówczesnego przystosowania go do jazdy konnej.

Zarówno w przeszłości, jak i teraz, qipao najczęściej szyje się z jedwabiu, który jest materiałem typowym dla Chin i automatycznie wiele osób kojarzy go z tym krajem. Cheongsam dość ciasno opina ciało by nie podkreślać w żaden sposób krągłości figury. Ma również charakterystyczną stójkę i sięga do kostek.

Na pokazie Cheongsam Sheguang Hu zeprezentowane zostało 100 różnych ubiorów tego rodzaju. Najstarsza modelka biorąca udział w wydarzeniu miała ponad 80 lat, zaś średnia wieku wyniosła 55 lat. Co ciekawe, cały pokaz odbył się w Wuhan, tradycyjnie kojarzonym jednak z koronawirusem niż centrum tradycyjnej mody. Wygląda jednak na to, że życie mieszkańców tego miasteczka stopniowo wraca do normy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)