Zdjęcie dnia. Muzułmanie w Indonezji przygotowują się do Ramadanu

Zdjęcie dnia. Muzułmanie w Indonezji przygotowują się do Ramadanu

Zdjęcie dnia. Muzułmanie w Indonezji przygotowują się do Ramadanu
Źródło zdjęć: © NurPhoto/Getty Images
Karolina Kowasz
11.04.2021 11:32, aktualizacja: 12.04.2021 07:50

Nadchodzący Ramadan jest dla całej społeczności muzułmańskiej wyjątkowo ważnym okresem. Ich dziewiąty miesiąc kalendarza oznacza dla wszystkich wierzących czas postu i gorliwej modlitwy. Zanim to jednak nastąpi, niezbędne jest przygotowanie się do jego godnego przeżywania.

Na dzisiejszym zdjęciu dnia mamy okazję podziwiać, jak mieszkańcy z regionu Semarang w Indonezji przygotowują swoje przedmioty na czas Ramadanu. Maty modlitewne, które są wykorzystywane w trakcie modłów w meczecie muszą przejść rytuał oczyszczenia. Możemy więc podziwiać, jak tubylcy z namaszczeniem myją je w okolicznej rzece.

Poza oczyszczeniem maty do modlitwy, każdy muzułmanin powinien pamiętać także o Ghusl. Jest to pełna ablucja, która pomaga przygotować się do modlitwy przed ważnymi wydarzeniami. Rytuał ten wymaga umycia całego ciała wodą w określony sposób w odpowiedniej kolejności i przy jednoczesnej recytacji stosownych formuł.

Poza modlitwami, muzułmanin w trakcie całego miesiąca Ramadan zachowuje post. Trwa on od wschodu do zachodu słońca. W tym czasie muzułmanin, który skończył przynajmniej 9 lat, musi powstrzymać się od picia, palenia tytoniu, jedzenia czy używania kosmetyków. Czas spędza on na modlitwach o odpuszczenie grzechów przez Allacha.

Ramadan, jako 9 miesiąc kalendarza muzułmańskiego, jest świętem ruchomym w stosunku do znanego nam sposobu liczenia czasu. W tym roku zacznie się on w najbliższy wtorek, 13 kwietnia i potrwa aż do 12 maja. Zachowanie postu w trakcie jego trwania jest jednym z filarów wiary. Modlitwa w trakcie postu ma sprawić, że wierni będą solidaryzować się ze wszystkimi głodującymi ludźmi na świecie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)