Zdjęcie dnia. Muzułmanie w Indonezji przygotowują się do Ramadanu

Zdjęcie dnia. Muzułmanie w Indonezji przygotowują się do Ramadanu
Źródło zdjęć: © NurPhoto/Getty Images
Karolina Kowasz

11.04.2021 11:32, aktual.: 12.04.2021 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzący Ramadan jest dla całej społeczności muzułmańskiej wyjątkowo ważnym okresem. Ich dziewiąty miesiąc kalendarza oznacza dla wszystkich wierzących czas postu i gorliwej modlitwy. Zanim to jednak nastąpi, niezbędne jest przygotowanie się do jego godnego przeżywania.

Na dzisiejszym zdjęciu dnia mamy okazję podziwiać, jak mieszkańcy z regionu Semarang w Indonezji przygotowują swoje przedmioty na czas Ramadanu. Maty modlitewne, które są wykorzystywane w trakcie modłów w meczecie muszą przejść rytuał oczyszczenia. Możemy więc podziwiać, jak tubylcy z namaszczeniem myją je w okolicznej rzece.

Poza oczyszczeniem maty do modlitwy, każdy muzułmanin powinien pamiętać także o Ghusl. Jest to pełna ablucja, która pomaga przygotować się do modlitwy przed ważnymi wydarzeniami. Rytuał ten wymaga umycia całego ciała wodą w określony sposób w odpowiedniej kolejności i przy jednoczesnej recytacji stosownych formuł.

Poza modlitwami, muzułmanin w trakcie całego miesiąca Ramadan zachowuje post. Trwa on od wschodu do zachodu słońca. W tym czasie muzułmanin, który skończył przynajmniej 9 lat, musi powstrzymać się od picia, palenia tytoniu, jedzenia czy używania kosmetyków. Czas spędza on na modlitwach o odpuszczenie grzechów przez Allacha.

Ramadan, jako 9 miesiąc kalendarza muzułmańskiego, jest świętem ruchomym w stosunku do znanego nam sposobu liczenia czasu. W tym roku zacznie się on w najbliższy wtorek, 13 kwietnia i potrwa aż do 12 maja. Zachowanie postu w trakcie jego trwania jest jednym z filarów wiary. Modlitwa w trakcie postu ma sprawić, że wierni będą solidaryzować się ze wszystkimi głodującymi ludźmi na świecie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)