Zdjęcie dnia: Najlepsza kosmiczna fotografia [Insight Astronomy Photographer of The Year 2020]

Zdjęcie dnia: Najlepsza kosmiczna fotografia [Insight Astronomy Photographer of The Year 2020]

Zdjęcie dnia: Galaktyka Andromeda - zwycięska fotografia w Astronomy Photographer of The Year 2020
Zdjęcie dnia: Galaktyka Andromeda - zwycięska fotografia w Astronomy Photographer of The Year 2020
Źródło zdjęć: © fot. Nicolas Lefaudeux
Klaudia Stawska
13.09.2020 10:47, aktualizacja: 26.07.2022 14:45

Ogłoszono zwycięzców konkursu Insight Astronomy Photographer of The Year 2020. Na zwycięskiej fotografii możemy zobaczyć naszą sąsiednią galaktykę - Andromedę. Wciąż trwa głosowanie na najlepsze astronomiczne zdjęcie zdaniem publiczności. Zobaczcie najciekawsze fotografie konkursu.

Zdjęcia Drogi Mlecznej, mgławicy Kalifornia i galaktyki Andromedy znalazły się wśród zwycięzców Insight Astronomy Photographer of The Year. Pierwsze miejsce zajął francuski fotograf Nicolas Lefaudeux, który uwiecznił na fotografii Andromedę - galaktykę sąsiadującą z Drogą Mleczną.

Ta oraz pozostałe fotografie, które zostały wyróżnione w konkursie zostaną zaprezentowane w National Maritime Museum w Greenwich. Wystawa potrwa od 23 października.

Insight Astronomy Photographer of The Year 2020 to już dwunasta edycja konkursu, w którym artyści mogą zaprezentować zdjęcia nocnego nieba oraz bliskich i dalszych obiektów znajdujących się w kosmosie. W tym roku konkurs przyciągnął 5000 uczestników, którzy mogli zmierzyć się w kilku kategoriach.

Zdjęcie, które najmocniej przemówiło do jurorów konkursu, już poznaliście. Wciąż trwa głosowanie publiczności, w którym każdy może wziąć udział. Fotografie, które biorą udział w konkursie wraz z ankietą do głosowania na wybrane prace, znajdziecie pod tym adresem.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć wyróżnionych przez jury w głównych kategoriach Insight Astronomy Photographer of The Year 2020. Wśród laureatów znalazł się również Polak - Łukasz Sujka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)