Zdjęcie dnia: Najlepsza kosmiczna fotografia [Insight Astronomy Photographer of The Year 2020]

Zdjęcie dnia: Galaktyka Andromeda - zwycięska fotografia w Astronomy Photographer of The Year 2020
Zdjęcie dnia: Galaktyka Andromeda - zwycięska fotografia w Astronomy Photographer of The Year 2020
Źródło zdjęć: © fot. Nicolas Lefaudeux
Klaudia Stawska

13.09.2020 10:47, aktual.: 26.07.2022 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogłoszono zwycięzców konkursu Insight Astronomy Photographer of The Year 2020. Na zwycięskiej fotografii możemy zobaczyć naszą sąsiednią galaktykę - Andromedę. Wciąż trwa głosowanie na najlepsze astronomiczne zdjęcie zdaniem publiczności. Zobaczcie najciekawsze fotografie konkursu.

Zdjęcia Drogi Mlecznej, mgławicy Kalifornia i galaktyki Andromedy znalazły się wśród zwycięzców Insight Astronomy Photographer of The Year. Pierwsze miejsce zajął francuski fotograf Nicolas Lefaudeux, który uwiecznił na fotografii Andromedę - galaktykę sąsiadującą z Drogą Mleczną.

Ta oraz pozostałe fotografie, które zostały wyróżnione w konkursie zostaną zaprezentowane w National Maritime Museum w Greenwich. Wystawa potrwa od 23 października.

Insight Astronomy Photographer of The Year 2020 to już dwunasta edycja konkursu, w którym artyści mogą zaprezentować zdjęcia nocnego nieba oraz bliskich i dalszych obiektów znajdujących się w kosmosie. W tym roku konkurs przyciągnął 5000 uczestników, którzy mogli zmierzyć się w kilku kategoriach.

Zdjęcie, które najmocniej przemówiło do jurorów konkursu, już poznaliście. Wciąż trwa głosowanie publiczności, w którym każdy może wziąć udział. Fotografie, które biorą udział w konkursie wraz z ankietą do głosowania na wybrane prace, znajdziecie pod tym adresem.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć wyróżnionych przez jury w głównych kategoriach Insight Astronomy Photographer of The Year 2020. Wśród laureatów znalazł się również Polak - Łukasz Sujka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)