Zdjęcie dnia: Norylsk? Modor? Nie! To obraz Jaworzna po zmroku

Zdjęcie dnia: Norylsk? Modor? Nie! To obraz Jaworzna po zmroku

Zdjęcie dnia: Norylsk? Modor? Nie! To obraz Jaworzna po zmroku
Źródło zdjęć: © © Włodzimierz Bubak / [Facebook](https://www.facebook.com/TrzeciPlan/)
Marcin Watemborski
16.02.2021 10:34, aktualizacja: 16.02.2021 12:01

Włodzimierz Bubak zrobił niesamowite zdjęcia, które wygląda jak kadr rodem wyciągnięty z filmu w klimacie post-apo. Jeśli myślicie, że takich widoków trzeba szukać daleko, nic bardziej mylnego. Tak wygląda rzeczywistość w województwie śląskim.

  • W fotografii interesują mnie: perspektywa, wieloplanowość oraz dalekie obserwacje – mówi autor zdjęcia Włodzimierz Bubak. – Najbardziej lubię fotografować Tatry z charakterystycznymi miejscami okolic mojego rodzinnego Jaworzna, ale uwielbiam też wschody i zachody Księżyca – dodaje.

Mimo zamiłowania Włodzimierza Bubaka, ten krajobraz jest kompletnie inny. Przedstawia to, z czym wielu ludziom kojarzy się województwo śląskie. Zobaczymy tu wielkie industrialne kominy, z których wyłania się gęsta para, malowniczo rozmywająca światła. Nad białymi tumanami nieśmiało maluje się wschodzący księżycowy rogal.

  • Miejsce, z którego wykonałem zdjęcie, wypatrzyłem kilka miesięcy temu i od tamtego czsu czekałem na odpowiednie warunki. Udało się 14 lutego 2021 roku wieczorem. Z uwagą obserwuję skrajne i zróżnicowane reakcje, jakie wywołuje ten kadr. Chyba o to chodziło – podsumowuje fotograf.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku oraz blogu fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)