Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie

Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie29.12.2020 20:42
Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie
Źródło zdjęć: © Alexi Rosenfeld/Getty Images
Adam Bednarek

Bez tłumów, za to z transmisją online - pandemia rzecz jasna wpłynęła też na sylwester na Times Square. Tylko nieliczni na żywo zobaczą typowe dla sylwestrowej nocy atrakcje.

Mimo że większość osób zobaczy przedstawienie w sieci, o oprawę na Times Square i tak zadbać trzeba. A może właśnie szczególnie dlatego. W Nowym Jorku odbyły się m.in. próby konfetti. Tak witany będzie nowy rok w Stanach Zjednoczonych.

418163497776732018

Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia zaledwie ok. 100 osób będzie na Times Square żegnać 2020 rok. Będą to m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze czy właściciele sklepów.

Zwykle na Times Square w trakcie sylwestra jest nawet ok. 2 mln ludzi. Mimo znacznie mniejszej frekwencji, nie zabraknie tradycyjnych atrakcji, jak opadająca kryształowa kula.

Sylwester na Times Square nie odbędzie się po raz pierwszy od 114 lat. W innych miastach i stolicach również rezygnuje się z hucznych obchodów. Zamiast tego organizowane są atrakcje w sieci. Np. w Paryżu wystąpi Jean-Michel Jarre. Wirtuoz muzyki elektronicznej zagra na żywo ze studia w Paryżu, a jego awatar wystąpi w zdigitalizowanej jeszcze przed wybuchem pożaru, katedrze Notre Dame.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)