Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie

Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie

Zdjęcie dnia. Nowy Jork szykuje się na sylwestra, który będzie inny niż wszystkie
Źródło zdjęć: © Alexi Rosenfeld/Getty Images
Adam Bednarek
29.12.2020 20:42, aktualizacja: 29.12.2020 21:42

Bez tłumów, za to z transmisją online - pandemia rzecz jasna wpłynęła też na sylwester na Times Square. Tylko nieliczni na żywo zobaczą typowe dla sylwestrowej nocy atrakcje.

Mimo że większość osób zobaczy przedstawienie w sieci, o oprawę na Times Square i tak zadbać trzeba. A może właśnie szczególnie dlatego. W Nowym Jorku odbyły się m.in. próby konfetti. Tak witany będzie nowy rok w Stanach Zjednoczonych.

Obraz

Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia zaledwie ok. 100 osób będzie na Times Square żegnać 2020 rok. Będą to m.in. ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze czy właściciele sklepów.

Zwykle na Times Square w trakcie sylwestra jest nawet ok. 2 mln ludzi. Mimo znacznie mniejszej frekwencji, nie zabraknie tradycyjnych atrakcji, jak opadająca kryształowa kula.

Sylwester na Times Square nie odbędzie się po raz pierwszy od 114 lat. W innych miastach i stolicach również rezygnuje się z hucznych obchodów. Zamiast tego organizowane są atrakcje w sieci. Np. w Paryżu wystąpi Jean-Michel Jarre. Wirtuoz muzyki elektronicznej zagra na żywo ze studia w Paryżu, a jego awatar wystąpi w zdigitalizowanej jeszcze przed wybuchem pożaru, katedrze Notre Dame.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)