Zdjęcie dnia. Kluczowy etap imponującej budowy mostu w Chinach

Budowa mostu w Chinach
Budowa mostu w Chinach
Źródło zdjęć: © Visual China Group/Getty Images
Oskar Ziomek

05.02.2021 06:07, aktual.: 06.03.2024 22:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budowa imponującego mostu w chińskiej prowincji Zhejiang powoli dobiega końca. Droga ma łączną długość kilkunastu kilometrów i pozwoli przemieszczać się mieszkańcom pomiędzy okolicznymi wyspami.

W Chinach można świętować jeden z najważniejszych momentów budowy ogromnego zespołu mostów, który połączy Dinghai z okręgiem Zhoushan-Daishan. Obiekt budowany jest od lat, a sama jego długość wynosząca ponad 17 kilometrów nie jest jedyną cechą zapierającą dech w piersiach. Podziwiając rozmach, warto także zwrócić uwagę na ogromne pylony.

4 lutego na budowie, realizowanej swoją drogą w niecodziennych warunkach, bo głównie z wykorzystaniem jednostek pływających, miał miejsce kluczowy moment. Pracownicy umieścili w ciągu drogi ostatni segment mostu, który połączył wybudowany wcześniej długi prosty fragment z częścią rozjazdów. Jeden taki segment waży 240 ton.

Zhoushan-Daishan Bridge舟岱大桥

Na przedstawionym zdjęciu wykonanym z perspektywy lotu ptaka widać opisywany moment i niecodzienny krajobraz: brudną wodę i rozmazany horyzont. Z tego miejsca nie widać dokąd prowadzą mosty, a cała konstrukcja wydaje się być mało racjonalna.

Okazuje się jednak, że będzie realnym ułatwieniem dla lokalnego ruchu, który obecnie musi się odbywać dużo dłuższą drogą z wykorzystaniem innych mostów między wyspami. Nowy most ma zostać otwarty dla ruchu ulicznego jeszcze w tym roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)