Zdjęcie dnia. Powrót do szkół we Włoszech, czyli maseczki i sznurek w kolejce

We Włoszech otwarto szkoły
We Włoszech otwarto szkoły
Źródło zdjęć: © Michele Lapini / Getty Images
Oskar Ziomek

14.09.2020 14:08, aktual.: 14.09.2020 16:08

14 września 2020 roku to dzień powrotu uczniów do większości szkół we Włoszech. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, szkoły zostały po raz pierwszy otwarte, a dzieci wpuszczone do budynków z zachowaniem reżimu sanitarnego.

14 września 2020 roku dla 5 milionów uczniów we Włoszech (z łącznej liczby ponad 8 mln) oznaczał powrót do szkół – pierwszy raz od ich zamknięcia na początku pandemii koronawirusa, podaje serwis Wanted in Rome. W części placówek na uczniów czekało specjalne powitanie z balonami czy aplauzem.

Sytuację przed szkołami udało się zarejestrować fotoreporterom. Na opisywanym dziś zdjęciu autorstwa Michele Lapini widać kolejkę uczniów czekających na wejście do budynku, którzy mają w rękach sznurek z kolorowymi wstążkami. Trzymający go uczniowie w kolejce siłą rzeczy podchodzą do wejścia pojedynczo i w pewnym stopniu dodatkowo się dystansują.

Sytuacja przedstawiona na fotografii jest z nowa zarówno dla obsługi szkół, jak i samych uczniów. Muszą oni chodzić w maseczkach ochronnych i dezynfekować ręce. W samych placówkach natomiast zmieniono ławki na jednoosobowe, a na korytarzach wyznaczono kierunki, by uprościć ruch na przerwach.

Warto wiedzieć, że choć większość szkół została otwartych we Włoszech właśnie 14 września, niektóre działają już od 7 września, zaś inne zostaną otwarte dopiero 22 i 24 września.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)