Zdjęcie dnia. Pożary w Kalifornii widoczne z ISS

Zdjęcie dnia. Pożary w Kalifornii widoczne z ISS

Zdjęcie dnia. Ogromne pożary w Kalifornii widoczne z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Zdjęcie dnia. Ogromne pożary w Kalifornii widoczne z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Źródło zdjęć: © Chris Cassidy/Twitter
Michał Skorupka
04.10.2020 16:02, aktualizacja: 26.07.2022 14:43

Ogromne pożary wciąż szaleją na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Zniszczenia, które dotknęły Kalifornię są widoczne z kosmosu. Najnowszymi zdjęciami wykonanymi z pokładu ISS podzielił się astronauta Chris Cassidy.

Pożary w Kalifornii nie ustępują. Potężny żywioł strawił już obszar o powierzchni ok. 4 milionów akrów (ok. 16 tysięcy kilometrów kwadratowych). Łącznie na zachodnim wybrzeżu USA wybuchło dotąd około 8 tys. pożarów. Ogień przyczynił się do śmierci kilkudziesięciu osób.

Obecnie w akcjach gaśniczych udział bierze blisko 17 tysięcy strażaków. Zniszczenia powstałe w wyniku kataklizmu są tak ogromne, że widać je nawet z kosmosu.

Poniższe zdjęcia zostały wykonane 2 października 2020 roku. Ich autorem jest astronauta Chris Cassidy, który przebywa obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Szokujące fotografie zostały opublikowane za pośrednictwem jego konta na Twitterze.

  • Myślę o wszystkich osobach, które borykają się z ogromnymi pożarami w Kalifornii. Dziękuję wszystkim strażakom, którzy pracują bez przerwy, aby opanować sytuację - napisał Cassidy na TT.

Eksperci przypominają, że okres wczesnej jesieni jest jednym z najgorszych w roku, jeśli chodzi o pożary w na zachodnim wybrzeżu USA. Ostatnio szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożarów sprzyja rosnąca temperatura, która jest efektem kryzysu klimatycznego. W lipcu i sierpniu w Kalifornii odnotowano najwyższe średnie miesięczne temperatury od początku pomiarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)