Zdjęcie dnia. Pożegnanie lotniska Tegel w Berlinie

Berlińczycy żegnają się z lotniskiem Tegel
Berlińczycy żegnają się z lotniskiem Tegel
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM
Oskar Ziomek

08.11.2020 16:51, aktual.: 26.07.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Berlińczycy pożegnali się z portem lotniczym Berlin-Tegel (TXL), z którego 8 listopada 2020 roku odleciał ostatni samolot. Od teraz ruch lotniczy w tej okolicy będzie kierowany na nowe, czynne od tygodnia lotnisko Berlin-Brandenburg (BER).

Lotnisko Berlin-Tegel to port międzynarodowy, który jeszcze w sobotę, 7 listopada, obsługiwał szereg regularnych lotów – podaje rmf24.pl. W niedzielne popołudnie odleciał jednak z niego ostatni samolot, a padło na maszynę linii Air France udającą się do Paryża.

Odlot poprzedził typowy w lotniczym świecie salut polegający na oblaniu samolotu wodą z samochodów gaśniczych, co uwieczniono na wybranej dziś przez nas fotografii. To częsty "rytuał", który stosowany jest, by uczcić nie tylko ostatnie loty konkretnych maszyn czy pilotów, ale także inne podobnej wagi wydarzenia. Poza tradycją, jest to także okazja do przetestowania pomp samochodów gaśniczych.

Jak podaje rmf24.pl, tylko w sobotę na lotnisku odbyło się łącznie 70 startów i lądowań. Obecnie cały ruch kierowany jest już na otwarte zaledwie kilka dni temu lotnisko Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta w Schoenefeld.

Przenosi się tam 31 linii lotniczych, w tym Lufthansa Group, Swiss, Eurowings, Brussels Airlines, Air France oraz British Airways. Przed otwarciem nowego lotniska, zamknięty dziś port lotniczy w Tegel był największym lotniskiem w Berlinie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)