Zdjęcie dnia. Putin zanurzający się w lodowatej wodzie z okazji Święta Chrztu Pańskiego

Prezydent Rosji Władimir Putin zanurzający się w lodowatej wodzie (Mikhail Klimentyev/Kremlin/Agencja FORUM)
Prezydent Rosji Władimir Putin zanurzający się w lodowatej wodzie (Mikhail Klimentyev/Kremlin/Agencja FORUM)
Mateusz Czerniak

20.01.2021 06:03, aktual.: 26.07.2022 14:34

Dzisiejsze zdjęcie dnia przedstawia prezydenta Rosji Władimira Putina zanurzonego do połowy w lodowatej wodzie podczas świętowania Chrztu Pańskiego 19 stycznia w Moskwie.

Prawosławne święto Chrztu Pańskiego to inaczej Epifania, czyli Objawienie Pańskie (albo jeszcze inaczej – Święto Jordanu), to jedno z 12 Wielkich Świąt w Cerkwi prawosławnej.

Przypomina ono biblijne wydarzenie, podczas którego Jezus Chrystus przyjął chrzest w wodach rzeki Jordan, z rąk Jana Chrzciciela. Wtedy właśnie po raz pierwszy objawić się miała Trójca Święta. Obchodom tym towarzyszy rytuał poświęcenia wody.

Jak zauważa CNN, niebieskie kąpielówki Putina zostały dostrzeżone w rosyjskich mediach społecznościowych ze względu na ich podobieństwo do zaginionej niebieskiej bielizny, która w zeszłym roku rzekomo posłużyła do zatrucia Navalnego substancją nowiczok.

To nie pierwszy raz, kiedy Putin pokazuje się w przestrzeni publicznej półnagi. W 2018 roku w podobny sposób świętował Epifanię, w 2017 został sfotografowany podczas wędkowania bez koszulki, a w 2007 jechał w takim stroju na koniu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)