Zdjęcie dnia. Selfie na samolocie z opuszczonej wyspy

Zdjęcie dnia. Selfie na samolocie z opuszczonej wyspy
Źródło zdjęć: © © Jakub Purej / [Facebook](https://www.facebook.com/qbanez/)
Marcin Watemborski

24.09.2020 09:11, aktual.: 29.09.2020 10:32

Jakub Purej szukał, szukał, aż znalazł. Samolot jest na tej wyspie już jakiś czas, o czym świadczy jego stan. Marzenie fotografa się spełniło – ma selfie, jakiego nie ma nikt. I jest naprawdę dobre!

Jakub Purej spędził długie godziny nad mapami Zoom Earth w poszukiwaniu czegoś nietypowego. W pewnym tajemniczym miejscu, którego Kuba nie zdradza, odnalazł niewielką wyspę, a na niej mały samolot. Wygląda jakby wylądował tam celowo, ale co stało się z załogą? Tego nie wie nikt.

  • Wejść na samolot nie było łatwo, na szczęście byłem z kolegą, który mnie podsadził i jakoś się wdrapałem. Jednak będąc na szczycie, było sporo strachu, bo wrażenie jest tam takie, że można w każdej chwili spaść. Kadłub jest w kształcie rury, więc jest zaokrąglony i jeden nieostrożny krok może się skończyć łatwym upadkiem do wody lub na ziemię – wspomina Kuba.
Kuba na górze samolotu.
Kuba na górze samolotu.© © Jakub Purej / [Facebook](https://www.facebook.com/qbanez/)

Fotograf nie chce zdradzać lokalizacji samolotu, ponieważ wie, że gdy ludzie się o nim dowiedzą, to maszyna długo nie przetrwa. Ludzie zapewne zdewastowaliby ten niemal nieskażony ludzką obecnością teren. Do wykonania zdjęcia Kuba wykorzystał drona DJI Mavic Air.

Tak wygląda wnętrze maszyny.
Tak wygląda wnętrze maszyny.© © Jakub Purej / [Facebook](https://www.facebook.com/qbanez/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)