Zdjęcie dnia. Setki samochodów stoją jak wojsko

Zdjęcie dnia. Setki samochodów stoją jak wojsko

Przygotowanie do załadunku samochodów
Przygotowanie do załadunku samochodów
Źródło zdjęć: © Wang Chun/VCG via Getty Images
Oskar Ziomek
11.10.2020 15:16, aktualizacja: 11.10.2020 17:16

Setki samochodów zaparkowanych w porządku, którego nie powstydziłoby się wojsko. Taki widok można dziś było zobaczyć z lotu ptaka w jednym z Chińskim portów. Co ciekawe, większość aut nie jest biała – to złudzenie wywołane przez zabezpieczenia maski i dachu na czas podróży.

W Polsce na taki widok trudno liczyć. Na dzisiejsze zdjęcie dnia wybraliśmy zaskakującą fotografię z Chin, na której widać setki samochodów uszeregowanych niczym wojsko podczas apelu, które czekają na załadunek na prom.

Z lotu ptaka wydaje się, że wszystkie są białe, ale w praktyce jest wręcz przeciwnie – większość aut jest niebieska, czerwona i srebrna; z daleka widać jednak głównie zabezpieczenie dachu i maski na czas podróży, które istotnie jest w białym kolorze. Zdjęcie zostało wykonane w porcie miasta Lianyungang, w chińskiej prowincji Jiangsu.

Jak okazuje się z innych fotografii uwieczniających tę samą sytuację, w kolejce na prom stoją nowe samochody marki MG, które są produkowane w Chinach. Jej właścicielem jest koncern SAIC – przedsiębiorstwo państwowe, które przejęło brytyjskie MG po upadku marki MG Rover w 2005 roku.

Samochody MG trudno spotkać w Polsce, a starsi czytelnicy mogą kojarzyć tę markę z silnikami dostępnymi swego czasu także w Polonezach. W chwili pisania niniejszej publikacji, na znanym portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, można znaleźć zaledwie kilkanaście ofert aut MG, a i tak w sporej części chodzi o modele z ubiegłego stulecia.

Współczesne modele MG produkowane w Chinach, są jednak oficjalnie dostępne w salonach w Europie. Jak jednak wynika z oficjalnej mapy na stronie producenta, sprzedawane są najbliżej Polski m.in. w Wiedniu i Kopenhadze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)