Zdjęcie dnia: Śnieżyca w Warszawie zaskoczyła mieszkańców

Zdjęcie dnia: Śnieżyca w Warszawie zaskoczyła mieszkańców
Źródło zdjęć: © fot. Agencja Forum
Klaudia Stawska

08.02.2021 16:51, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drogi i chodniki były zasypane śniegiem, w niektórych miejscach pogoda była skrajnie niebezpieczna. To zdjęcie idealnie obrazuje sytuację pogodową w Warszawie.

IMGW od kilku dni ostrzegało, że zima powróci ze zdwojoną siłą, a dla województwa mazowieckiego wydano również komunikat ostrzegawczy. Mimo to chyba mało kto był przygotowany na tak silne wichury i mróz sięgający -10 stopni Celsjusza (temperatura odczuwalna jest jeszcze niższa).

Zaskoczeni byli jednak nie tylko kierowcy, którzy musieli zmierzyć się z bardzo niebezpiecznymi warunkami na drogach, ale również piesi i podróżujący komunikacją miejską.

Fatalne warunki atmosferyczne sparaliżowały niektóre ulice, które były zakorkowane lub zasypane śniegiem. Tak samo chodniki oraz przystanki autobusowe i tramwajowe. Chociaż, jak czytamy w oświadczeniu Rafała Trzaskowskiego, zmobilizowanych zostało 300 pojazdów, które miały za zadanie odświeżyć i posypać piaskiem aż 3,4 mln metrów kwadratowych powierzchni (jeśli liczyć ulice i chodniki).

Trudno się dziwić, że miasto miało problemy, by sprostać z tym zadaniem. Mimo że 1500 osób pracowało od wczesnych godzin nad odśnieżeniem Warszawy, to zdjęcia i zeznania mieszkańców mówią jednoznacznie, o sytuacji w Warszawie.

Zaśnieżone jezdnie i słaba widoczność to idealne warunki do wypadku, dlatego apelujemy wszystkim o ostrożność i niewychodzenie z domu, jeśli nie jest to konieczne. Należy przygotować się, że pewnie jeszcze w najbliższych dniach podobna pogoda się utrzyma, więc warto zaplanować swój czas tak, by jak najrzadziej wychodzić z domu, a wybierając się komunikacją miejską, mieć na uwadze opóźnienia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)