Zdjęcie dnia. Strajk Kobiet pod hasłem "Idziemy po wolność!"

Zdjęcie dnia. Strajk Kobiet pod hasłem "Idziemy po wolność!"
Źródło zdjęć: © fot. PAP/Marcin Obara
Klaudia Stawska

13.12.2020 15:31, aktual.: 26.07.2022 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Idziemy po wolność! Idziemy po wszystko", brzmiało hasło protestujących w ogólnopolskich Strajku Kobiet, który miał miejsce 13 grudnia 2020. Oto zdjęcia, które pokazują siłę przekonań demonstrantów.

13 grudnia miał miejsce ogólnopolski Strajk Kobiet, a hasłem demonstracji były słowa "Idziemy po wolność! Idziemy po wszystko". Postulaty nie dotyczyły tym razem jedynie praw kobiet, ale także szeregu innych postulatów. Nie obyło się bez interwencji policji. Zdjęcia z tego wydarzenia pokazują jednak siłę protestujących.

Obraz
© fot. PAP/Marcin Obara

Niedzielne demonstracje odbyły się w kilku miejscach w Warszawie oraz innych miastach. Data nie jest przypadkowa, ponieważ jest to 39. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Tym gestem protestujący chcą podkreślić podobieństwa w działaniach Jarosława Kaczyńskiego z Wojciecha Jaruzelskiego w 1981 roku.

  • Hasło "Idziemy po wszystko" wiąże się już raczej z protestami z ostatnich tygodni i postulatami, które się na nich pojawiały. Ich było bardzo wiele, ale ogólnie sprowadzają się do tego, że ludzie po prostu woleliby widzieć Polskę zarządzaną inaczej i lepiej - powiedziała Klementyna Suchanow w rozmowiie z TOK FM.

Wspomniała, że chociaż protesty zaczęły się w związku z pogwałceniem praw kobiet, to teraz dotyczą one wielu innych problemów, które są bliskie zarówno młodzieży, mniejszością społecznym, jak i wszystkim tym, którzy ich wspierają.

Zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej, pokazują skalę protestu w Warszawie, ale należy pamiętać, że podobne demonstracje odbyły się wczoraj również w innych miastach. Niestety nie obyło się bez interwencji policji, która starała się powstrzymać maszerujących oraz nawoływała do rozejścia się.

Obraz
© fot. PAP/Paweł Supernak
Obraz
© fot. Marcin Obara
Obraz
© fot. PAP/Marcin Obara
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)