Zdjęcie dnia. Sztorm Francis uderza w Wielką Brytanię

Sztorm Francis uderza w Wielką Brytanię
Sztorm Francis uderza w Wielką Brytanię
Źródło zdjęć: © Matthew Horwood/Getty Images
Oskar Ziomek

25.08.2020 12:40, aktual.: 25.08.2020 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą być czujni w związku ze sztormem Francis, który niebezpiecznie zbliżył się do wybrzeży. Wiatr jest bardzo silny i może zagrażać ludziom, ale jest to także okazja dla fotografów, którzy doceniają potęgę przyrody i starają się uwiecznić jej piękno. Z dokładnie takim przypadkiem mamy do czynienia, analizując wtorkowe zdjęcie dnia.

Zdjęcie, które wybraliśmy wykonał Matthew Horwood dla agencji Getty Images. Widać na nim potężne fale wywołane sztormem Francis, które rozbijają się o konstrukcję portu w Porthcawl w Walli. Jak wynika z oficjalnych ostrzeżeń, mieszkańcy muszą być tu przygotowani na wiatr o prędkości przewyższającej 100 km/h na lądzie i 120 km/h przy wybrzeżu. Sztorm Francis jest drugim takim zjawiskiem dotyczącym Wielkiej Brytanii w sierpniu 2020 roku.

Na wybranej fotografii widać nie tylko piękno przyrody – w tym przypadku głównie pod postacią wzbitej w powietrze wody sięgającej przynajmniej kilkunastu metrów, ale także ludzi, który przyszli zobaczyć to zjawisko z bliska. Podziwianie siły przyrody z tak bliska bez wątpienia dostarcza niezapomnianych wrażeń, jednak w tym przypadku można mieć także wątpliwości, czy jest to bezpieczna forma rozrywki.

Matthew Horwood wykonał zdjęcie z oddali, odsuwając się od bezpośredniego zagrożenia. Pozwoliło to uwiecznić na zdjęciu ogrom fali, którą wywołał sztorm. Jak podaje serwis bham.pl, Francis jest na tyle silny, że może odrywać dachówki z domów, uszkadzać ich inne elementy, a także walić drzewa. Z tego powodu jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia, na co zwraca uwagę lokalne biuro meteorologiczne.

Wspomniane bursztynowe zagrożenie obowiązuje między innymi w Walii i środkowej Anglii we wtorek (25 sierpnia) do godziny 22:00. Niemal cała Wielka Brytania objęta jest natomiast lżejszym, żółtym ostrzeżeniem, które obowiązuje do środy (26 sierpnia) do godziny 9:00.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)