Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce?

Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce?

Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce?
Źródło zdjęć: © © Jasper Jacobs / Belga Photo / FORUM
Marcin Watemborski
15.01.2021 16:44, aktualizacja: 15.01.2021 17:44

Program szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 obejmuje kolejne kraje. Powstają w nich centra masowych szczepień, a wszystko to, by przerwać pandemię i móc jak najszybciej wrócić do normalnego życia. Ten kadr z Belgii jest bardzo wymowny.

W Polsce właśnie ruszył program szczepień przeciwko COVID-19. W pierwszej turze zostaną zaszczepieni seniorzy w wieku od 80 lat wzwyż, następnie będzie to grupa 70-79 lat, a na końcu wszyscy młodsi. Obecnie szczepienia będą odbywały się w wyznaczonych do tego placówkach, lecz nie wiadomo nic na temat powstawania masowych punktów, jakie widzimy w zagranicznych mediach.

Świetnym przykładem jest ośrodek, który niebawem zacznie działać w Mechelen (Antwerpia, Belgia). Wybranym przez włodarzy miasta miejscem jest centrum wystawowe Nekkerhal, w którym pomieszczą się bez problemu tysiące ludzi. Nie wiemy, póki co, jak będzie przebiegał proces szczepień w tym miejscu, aczkolwiek możliwości są spore.

Na zdjęciu Jaspera Jacobsa z agencji Belga Photo widać, że prace trwają. Już teraz na terenie ogromnej hali pojawiają się boksy dla lekarzy i pacjentów oddzielone parawanami oraz ławki tworzące poczekalnię. Te ostatnie są wstępnie ustawione od siebie w znacznej odległości, by możliwie zachować reżim sanitarny. Jak na polowe warunki, wygląda to obiecująco. Miejmy nadzieję, że podobne centra z czasem powstaną w Polsce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)