Zdjęcie dnia. W Białymstoku głosili, że COVID to ściema – niektórzy w maseczkach

Zdjęcie dnia. W Białymstoku głosili, że COVID to ściema – niektórzy w maseczkach

W Białymstoku odbył się marsz anty-COVID
W Białymstoku odbył się marsz anty-COVID
Źródło zdjęć: © Michal Kosc / FORUM
Oskar Ziomek
10.10.2020 15:19, aktualizacja: 10.10.2020 17:19

W Białymstoku ponad 200 osób wzięło udział w proteście anty-COVID. Mieszkańcy głosili, że pandemia koronawirusa "to ściema", a całe zagrożenie jest propagandą ze strony telewizji. Co ciekawe (choć generalnie godne uznania), niektórzy byli w maseczkach.

Pandemia koronawirusa trwa, ale nie do wszystkich przemawiają naukowe dowody i rosnąca liczba zgonów w statystykach. Tylko minionej doby koronawirusa wykryto u 5300 przebadanych w Polsce, ale jak widać nie przeszkadza to niektórym w organizowaniu protestów, w których chcą przekonać innych, że "pandemia to ściema" i nie ma się czego bać.

Z tego rodzaju hasłami, a także takimi jak "Wyłącz TV – włącz myślenie", na ulicach Białegostoku pojawili się mieszkańcy przekonani, że pandemia COVID-19 nie jest żadnym zagrożeniem i została tak naprawdę zmyślona. Niektórzy postanowili wykorzystać te okoliczności i zgromadzenie osób przeciwnych rządowi, by przy okazji zaprotestować przeciwko rozwojowi sieci 5G.

Na fotografii, którą wybraliśmy jako zdjęcie dnia, widać jednak inny ciekawy detal – część osób biorących udział w proteście miało na twarzach maseczki, najwidoczniej wbrew swoim przekonaniom, ale za to zgodnie z przepisami. Zdecydowana większość uczestników nic sobie jednak nie robiła z obowiązującej zasady: usta i nos nie były zasłonięte – najpewniej zgodnie z założeniem, że pandemia koronawirusa to tylko wymysł rządzących.

Protest anty-COVID w Białymstoku jest tylko jednym z wielu takich wydarzeń, podczas których można podziwiać przekonania i zaangażowanie osób, które są przeświadczone, iż padły ofiarami spisku rządu, lekarzy, dziennikarzy i pewnie jeszcze kogoś, kto z pewnością ma w takim działaniu jakiś ukryty cel. Przypominamy jednak – pandemia COVID-19 trwa i według oficjalnych danych sytuacja jest coraz gorsza. W trwającym wciąż tygodniu niemal codziennie odnotowywaliśmy w Polsce kolejne dobowe rekordy zarażeń.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)