Zdjęcie dnia. W całej Polsce trwają protesty kobiet i przedsiębiorców

Zdjęcie dnia. W całej Polsce trwają protesty kobiet i przedsiębiorców

Zdjęcie dnia. W całej Polsce trwają protesty kobiet i przedsiębiorców
Źródło zdjęć: © Getty Images/Przemyslaw Swiderski
Arkadiusz Stando
26.10.2020 06:33, aktualizacja: 26.07.2022 14:42

Trwa kolejny dzień protestów po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Szczególnie głośno jest w Warszawie i Gdańsku, gdzie trwają również protesty przedsiębiorców.

Podczas trzeciego dnia protestów w Gdańsku doszło między innymi do starć z policją. Strajk Kobiet odbywa się w czasie pandemii COVID-19, kiedy zgromadzenia są ograniczone do 5 osób. Tysiące Polaków i Polek nie zgadzają się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który uznaje aborcję ze względu na wady płodu na sprzeczną z konstytucją.

Obraz
© Getty Images/Przemyslaw Swiderski

W niedzielę w Warszawie protestujący przenieśli się pod kościoły. Podczas manifestacji doszło między innymi do wyprowadzenia jednej ze starszych kobiet z budynku kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu przy użyciu siły. "Strażnik" zerwał z niej tęczową flagę, a później manifestantka była obezwładniona i szarpana.

Obraz
© Getty Images/Przemyslaw Swiderski

W Gdańsku manifestują już nie tylko obrońcy praw kobiet. W niedzielę ruszył strajk przedsiębiorców z branży gastronomicznej, fitness i imprezowej. Ostatnie obostrzenia związane z pandemią okrutnie uderzyły w firmy oraz ich pracowników. Obie manifestacje strajkują teraz wspólnie przeciw obecnej władzy.

Obraz
© Getty Images/Przemyslaw Swiderski
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)