Zdjęcie dnia. W Rosji Święty Mikołaj rozdaje prezenty nawet pod wodą

Zdjęcie dnia. W Rosji Święty Mikołaj rozdaje prezenty nawet pod wodą

Zdjęcie dnia. W Rosji Święty Mikołaj rozdaje prezenty nawet pod wodą
Źródło zdjęć: © Agencja Forum/Kirill Kukhmar/TASS
Arkadiusz Stando
17.12.2020 17:05, aktualizacja: 26.07.2022 14:37

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, chociaż w 2020 roku atmosfera nie będzie tak ciepła jak w ostatnich latach. Rosjanie mimo wszystko starają się być dobrej myśli. W jednym z oceanariów nurek założył strój Świętego Mikołaja i dokarmiał rybki.

17 grudnia w Nowosybirskim oceanarium "Delfinia" można było poczuć świąteczną atmosferę. Święty Mikołaj ku uciesze najmłodszych gości, pływał razem z rybkami w jednym z akwariów i karmił zwierzęta. Na miejscu znalazł się fotoreporter rosyjskiej agencji TASS, Kirill Kukhmar.

Centrum Oceanografii i Biologii Morskiej "Delfinia" to jeden z ważniejszych obiektów turystycznych na Syberii. To pierwszy tego typu obiekt w Rosji, który powstał poza Uralem, z dala od oceanów i mórz. Powierzchnia kompleksu wynosi ponad 8000 metrów kwadratowych, a akwaria mieszczą około 2,7 miliona litrów wody.

Nowosybirsk znajduje się w środkowo-południowej części Rosji, tysiące kilometrów od mórz, mniej więcej w centralnej Azji. Mimo to, w oceanarium można spotkać delfiny butlonose z Pacyfiku, belugi, lwy morskie z Ameryki Południowej i morsy z Pacyfiku. Ekspozycja obejmuje 28 akwariów. Istnieje ponad 300 gatunków ryb i zwierząt morskich, takich jak mureny, płaszczki, rekiny i inni mieszkańcy mórz i oceanów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)