Zdjęcie dnia. Warszawa zaczyna wyglądać jak Hongkong

Zdjęcie dnia. Warszawa zaczyna wyglądać jak Hongkong
Źródło zdjęć: © Adam Chełstowski/FORUM
Arkadiusz Stando

09.10.2020 15:54, aktual.: 26.07.2022 14:42

Warszawska Wola zaczyna przypominać gigantyczne chińskie osiedla. Fotografia wykonana przez Adama Chełstowskiego przedstawia piętrzące się w górę ogromne betonowe miasto.

Wola to jedna z dzielnic Warszawy, na której prężnie buduje się ogromne nowoczesne blokowiska. Niekiedy są to nawet kilkunasto-piętrowe wieżowce mieszkalne, stojące jeden obok drugiego. Takie obrazy można zobaczyć w okolicy ulicy Marcina Kasprzaka i Alei Prymasa Tysiąclecia.

To prawdziwy betonowy las i nie tylko kwestia perspektywy pod jaką wykonał zdjęcie Adam Chełstowski ma tutaj znaczenia. Spójrzcie na inne jego fotografie, pokazujące to samo osiedle. Gigantyczne budynki, zbudowane niemalże tym samym schematem, przepełnione oszklonymi balkonami, powodują wrażenie przepełnienia.

Obraz
© Adam Chełstowski/FORUM
Obraz
© Adam Chełstowski/FORUM

Fotografia Chełstowskiego przypomina zdjęcie, które niegdyś obiegło internet. W 2018 roku Paul Tsui zgłosił się do konkursu National Geographic Travel Photographer of the Year. Jego fotografia przedstawiała słynny hotel w Makau, chińskim regionie administracyjnym położonym nieopodal Hongkongu. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że to zdjęcie jest prawdziwe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)