Zdjęcie dnia. Wyremontowano dworzec PKS w Kielcach - słynny spodek

Zdjęcie dnia. Wyremontowano dworzec PKS w Kielcach - słynny spodek

Zdjęcie dnia. Wyremontowano dworzec PKS w Kielcach - słynny spodek
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta
Arkadiusz Stando
28.08.2020 15:23, aktualizacja: 26.07.2022 14:46

Kielecki spodek otrzymał nowe życie. Dworzec autobusowy przeszedł gruntowny remont, który kosztował ponad 70 milionów złotych. Od godziny 17:00 w czwartek świętowano jego nowe otwarcie.

Po raz pierwszy, kielecki spodek otwarto w 1984 roku. Już wtedy budynek wzbudzał zachwyt wśród mieszkańców, a także wśród przejezdnych. Dworzec otrzymał właśnie drugie życie i prezentuje się jeszcze lepiej, co szczególnie dobrze widać na nocnej fotografii.

Dworzec otwarto w czwartek o godzinie 17:00. Świętowanie rozpoczęto od oficjalnego przemówienia, przecięcia wstęgi oraz udostępnienia dworca mieszkańcom. Po czasie przeznaczonym na zwiedzanie, rozpoczęła się część artystyczna. Na scenie wystąpili zespół Mafia Music i KASA, a na imprezie zebrały się setki mieszkańców miasta.

Oprócz koncertów, podczas otwarcia nowego dworca w Kielcach, przedstawiono pokaz "Światło i Dźwięk". Laserowe iluminacje rozświetliły okolicę budynku, a w tle odtwarzano muzykę w stylu science fiction, opracowaną przez mieszkańca Kielc, Dariusza Makaruka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)