Zdjęcie dnia. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej

Zdjęcie dnia. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej

Zdjęcie dnia. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej
Źródło zdjęć: © © Adam Chelstowski / FORUM
Adam Bednarek
21.09.2020 17:15, aktualizacja: 22.09.2020 09:15

Zbigniew Ziobro jest dzisiaj bohaterem dnia. Cała polityczna Polska zastanawia się, czy minister sprawiedliwości odejdzie z rządu, czy jednak zostanie. Polityka uwiecznił jeden z fotografów Forum.

Konflikt w obozie Zjednoczonej Prawicy wywołał projekt noweli ustawy o ochronie zwierząt oraz debata o projekcie ustawy dotyczącej odpowiedzialności urzędników. Osoby z Solidarnej Polski głosowały niezgodnie z linią partii.

W trakcie poniedziałkowej konferencji Zbigniew Ziobro stwierdził:

  • Jesteśmy w sytuacji emocji, które zawsze polityce towarzyszą. Czasem są mocniejsze. Ten czas związany z emocjami pozwala też na prowadzenie dialogu (...). Ograniczę się do wyjaśnienia mojego stanowiska - powiedział podczas konferencji w Warszawie Zbigniew Ziobro.

Przed weekendem poseł Marek Suski stwierdził, że "ten, kto nie ma życzliwego spojrzenia dla zwierząt, nie powinien być ministrem sprawiedliwości". Według jego słów podobną opinię na ten temat ma Jarosław Kaczyński.

Władze PiS debatowały cały dzień w sprawie ewentualnego odsunięcia Zbigniewa Ziobry z rządu. Wcześniej na konferencji Ziobro zapewnił, że w sprawie ustawy o ochronie zwierząt "trzeba ważyć wszystkie racje", w tym rolników. Solidarna Polska jest gotowa na rozmowy w sprawie ustaw, które podzieliły koalicjantów.

Zbigniew Ziobro nigdy nie był tak wyluzowany, jak podczas konferencji prasowej, na której komentował doniesienia o swojej dymisji. Tylko w jednym momencie zdradził swoim zachowaniem, że stresuje się i czeka na werdykt "Cezara z Nowogrodzkiej" - uważa Daria Domaradzka-Guzik, ekspertka od mowy ciała i komunikacji, w rozmowie z Wirtualną Polską. Nastrój polityka został uwieczniony przez fotografa agencji Forum.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)