Zdjęcie dnia. Zwolennik Trumpa pozujący do zdjęcia w Kapitolu

Zwolennik Trumpa pozujący do zdjęcia w Kapitolu.
Zwolennik Trumpa pozujący do zdjęcia w Kapitolu.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Mateusz Czerniak

07.01.2021 21:45, aktual.: 26.07.2022 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie dnia nie mogłoby dotyczyć innego wydarzenia. Zamieszki w Waszyngotnie wstrząsnęły światem i rzuciły cień na kraj, który szczyci się mianem symbolu demokracji. W wyniku wtargnięcia zwolenników Trumpa do Kapitolu śmierć poniosły cztery osoby, a aresztowano ich aż 68.

Zdjęcie przedstawia zwolennika Donalda Trumpa stojącego na schodach w Kapitolu w pobliżu Izby Senatu i trzymającego flagę wspierającą urzędującego prezydenta.

Wczoraj tłum wyborców Trumpa wtargnął do Kapitolu, w którym odbywało się właśnie zatwierdzanie przez Kongres wyboru Joe Bidena na nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Napastnikom udało się m.in. dostać do sali obrad Izby Reprezentantów, w tym na mównicę, oraz do biura przewodniczącej tej izby Nancy Pelosi.

Ze względu na wtargnięcie pracownicy budynków zostali ewakuowani, a niektórzy z nich zostali poinstruowani o zamknięcie się w swoich biurach. Od 18 czasu lokalnego (północy czasu środkowoeuropejskiego) obowiązywała w Waszyngtonie godzina policyjna.

Wydarzenia w stolicy Stanów Zjednoczonych były szeroko komentowane na całym świecie i w większości wyrażały potępienie działań zwolenników Trumpa oraz samego prezydenta. W innym tonie wypowiedział się prezydent Andrzej Duda, pisząc na Twitterze, że "wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)