Zdjęcie globusa z maską stało się symbolem pandemii koronawirusa

Zdjęcie globusa z maską stało się symbolem pandemii koronawirusa

Zdjęcie globusa z maską stało się symbolem pandemii koronawirusa
Źródło zdjęć: © © Geroge Maschalidis / [Instagram](https://www.instagram.com/giwrgosmasx/)
Marcin Watemborski
18.03.2020 09:02, aktualizacja: 18.03.2020 12:01

Przykład zdjęcia autorstwa Geroga Maschalidisa pokazuje, że reagowanie na bieżące tematy jest jednym z lepszych sposobów zaistnienia w mediach branżowych. Fotograf w prosty sposób skomentował aktualną sytuację na świecie, fotografując globus z maską.

Geroge Maschalidis jest oficjalnym fotografem Canona, działającym w Atenach, stolicy Grecji. Oprócz robienia zdjęć artysta zajmuje się największą grecką społecznością fotograficzną – Photocontest.

Fotograf postanowił skomentować panującą na świecie sytuację jednym prostym zdjęciem w symboliczny sposób, które natychmiast rozeszło się wiralowo w internecie. Do zrealizowania kadru Geroge wykorzystał mały globus, maskę chirurgiczną oraz jedną lampę studyjną. Miękkie światło padające z lewej strony globusa zarysowuje jego kulistość w sposób, który znamy ze zdjęć NASA – model kuli ziemskiej przypomina naszą planetę zawieszoną w przestrzeni kosmicznej.

Oczywiście maska na globusie odnosi się do panującej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Według najnowszych danych na świecie stwierdzono 198 178 przypadków zachorowań na COVID-19. Choroba objawia się wysoką gorączką (powyżej 38 stopni), dusznościami, suchym kaszlem oraz bólem mięśni. Dobrą informacją jest jednak to, że prawie 82 tysiące ludzi kompletnie wyzdrowiało, a liczba ta rośnie z każdą chwilą. W Chinach, gdzie jest ognisko wirusa, zmniejsza się liczba chorych i odnotowuje się coraz mniejszy odsetek zachorowań.

Od 13 marca 2020 roku w Polsce panuje stan zagrożenia epidemiologicznego. Władze podjęły radykalne środki, które mają uchronić obywateli przed chorobą oraz roznoszeniem wirusa. W mediach społecznościowych jest głośno o akcjach, zachęcających do ograniczenia wychodzenia z domu oraz kontaktów towarzyskich, jak #ZostańWDomu.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w Polsce dotychczas stwierdzono 246 przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, z czego wyzdrowiało już 13 osób, a 5 zmarło.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)