Zdjęcie idealne. Piramida, pełnia Księżyca i przelatujący samolot w jednej linii

Zdjęcie idealne. Piramida, pełnia Księżyca i przelatujący samolot w jednej linii

Piramida Cheopsa, Księżyc i samolot w jednej linii stworzyły fotografię "4,5 tys. lat ludzkiej historii".
Piramida Cheopsa, Księżyc i samolot w jednej linii stworzyły fotografię "4,5 tys. lat ludzkiej historii".
Źródło zdjęć: © Instagram | Rosita Dimitrova
Marcin Watemborski
31.05.2023 11:24

Rosita Dimitrova z Bułgarii zrobiła zdjęcie idealne. Jest skomponowane na planie trójkąta, co zagwarantowała Piramida Cheopsa w Gizie, Księżyc w pełni ponad nią oraz przelatujący przed tarczą Srebrnego Globu samolot. Taka fotografia zdarza się tylko raz w życiu.

Rosita Dimitrova nazwała swoje zdjęcie "4,5 tys. lat ludzkiej historii", nawiązując tym samym do tego, że Piramida Cheopsa powstała ok. 2560 r. p.n.e. i do wynalezienia samolotu przez braci Wright w 1903 r. Księżyc w tle doskonale dopełnił kompozycji. Nie możemy napatrzeć się na tę fotografię. Jest po prostu doskonała!

Autorka zdjęcia mówi, że jej praca jest nie tylko zachwycająca wizualnie, ale jest też świadectwem ludzkiej myśli technologicznej. Przekrój informacji znajdujący się na fotografii jest ogromny. Poza tym – zarówno piramidy, jak i samoloty są wspaniałymi dokonaniami cywilizacji. Z jednej strony mamy tę starożytną, z drugiej współczesną. Obie z nich koegzystują na jednym obrazie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dimitrova zrobiła zdjęcie 6 kwietnia 2023 r., lecz dopiero teraz obiegło ono świat. Była wówczas na wyjeździe w Egipcie, co doskonale zbiegło się z pełnią Księżyca. Mimo tego, że dotychczas Rosita ujęła kilka fascynujących kadrów Srebrnego Globu przy Piramidzie Cheopsa, dopiero ostatniego wieczoru udało jej się stworzyć fotograficzne arcydzieło.

Fotografka mówi, że nie planowała tego zdjęcia. Nie wiedziała, w którym miejscu przeleci samolot i do dziś nie może uwierzyć w ogromne szczęście, jakie miała. Wciąż nie pojmuje, jak udało jej się wcisnąć spust migawki w idealnej chwili. Można śmiało powiedzieć, że to doskonałe zdjęcie jest dziełem przypadku. Nic tylko pozazdrościć!

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)