Zdjęcie jedno na milion! Ujął naturalny łańcuch pokarmowy w jednym kadrze

Zdjęcie jedno na milion! Ujął naturalny łańcuch pokarmowy w jednym kadrze
Źródło zdjęć: © © Doc Jon / [Facebook](https://www.facebook.com/drjon11)
Marcin Watemborski

02.05.2018 07:09, aktual.: 02.05.2018 09:09

Takie zdjęcie zdarza się raz na milion. Doc Jon ujął niesamowity kadr, na którym widać rybołowa, rekina i jego ofiarę. Cała akcja rozegrała się ponad 100 metrów nad głową miłośnika przyrody. Musicie to zobaczyć!

Doc Jon spacerował sobie spokojnie po plaży Madeira Beach na Florydzie, uzbrojony w Canona EOS 6D oraz obiektyw Sigma 150-500 mm. Tym zestawem przeważnie fotografuje dziką przyrodę, zwłaszcza ptaki. Podczas jego przechadzki, jeden z innych spacerowiczów zadał mu pytanie o to, co może sfotografować taką ”armatą”. Wtem fotograf spojrzał w górę i zobaczył lecącego rybołowa. Okazało się, że ten kadr zmienił jego spojrzenie na wszystko, co dotychczas robił.

Na zdjęciu nie znalazł się tylko ptak. W jego szponach był niewielki rekin. Natomiast w szczękach rekina malutka rybka. To zdjęcie jest jak jedno na milion. W jednym kadrze fotograf ujął łańcuch pokarmowy – rekin upolował rybkę, natomiast on został złapany przez rybołowa. Przyroda bywa brutalna, aczkolwiek niesamowicie piękna.

Nasz bohater, Doc, nie miał ze sobą statywu, więc próbował robić zdjęcia ”z ręki”. Przy tak długiej ogniskowej trudno jest utrzymać nieporuszony kadr. Na dodatek wiał wtedy mocny wiatr, co nie ułatwiało sprawy. Fotograf wyznaje, że w powietrzu widział tylko rybołowa, który trzyma w szponach małą rybe. Dopiero, gdy powiększył zdjęcie na komputerze, przyciął je i rozjaśnił cienie, zobaczył, że to rekin. Na dodatek ofiara rybołowa miała w szczękach własne śniadanie. Niestety tego dnia, rekina sam stał się pożywieniem.

Jak widać – warto chodzić z aparatem zawsze i wszędzie. Nigdy nie wiemy, kiedy uda nam się zrobić zdjęcie życia. Docowi gratulujemy wprawnego oka i całkiem stabilnej ręki, bo te zdjęcia są naprawdę niezłe! Więcej świetnych kadrów znajdziecie na Facebooku fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)