Zdjęcie księżyca uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Twórca nieznany

Zdjęcie księżyca uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Twórca nieznany

Zdjęcie księżyca uchwycone z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Twórca nieznany
Źródło zdjęć: © © NASA
Karolina Kowasz
10.01.2022 13:17, aktualizacja: 26.07.2022 13:50

NASA opublikowała zdjęcie na którym widać widać sierp Księżyca unoszący się nad orbitalnym zachodem słońca. Co ciekawe, agencja nie ujawniła, komu udało się wykonać tę fotografię, za to podała do informacji publicznej, jakim aparatem zostało zrobione.

Sama agencja przekazała, że astronauci znajdujący się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) regularnie wykonują niesamowite zdjęcia, więc najnowsze ujęcie księżyca nie jest tutaj wyjątkiem.

Naturalny satelita Ziemi

Fotografia przedstawiająca sierp Księżyca unoszący się nad orbitalnym zachodem słońca, została wykonana gdy ISS przelatywał nad Oceanem Spokojnym na wschód od Nowej Zelandii. Na zdjęciu można zaobserwować całą gamę kolorów, od pomarańczowego do ciemnoniebieskiego (między ciemną powierzchnią Ziemi a czernią przestrzeni). Podczas gdy sierp Księżyca jest jasno oświetlony, niektóre kratery, szczyty czy obszary są słabo widoczne ze względu na cienie.

Model aparatu

Co ciekawe, zdjęcie wykonane 6 grudnia 2021 roku zostało uchwycone aparatem Nikon D5 przy ogniskowej 200 milimetrów. Wiadomo, że fotografię wykonał członek załogi Expedition 66, jednak nieznane są jego dokładne personalia. Obraz został przycięty i poprawiony w celu poprawy kontrastu.

NASA, w swoim komunikacie, przypomniała, że fotografia astronautów nie ogranicza się do samych widoków Ziemi. Obiekty na zdjęciach mogą obejmować komety i powierzchnię Księżyca (jak zrobiono podczas misji Apollo). Tradycja fotografii wykonywanych przez astronautów będzie dalej kontynuowana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)