Zdjęcie polskiej wsi podbija internet. Robi furorę na całym świecie

Wieś Sułoszowa
Wieś Sułoszowa
Źródło zdjęć: © fot. Mapy Google
Klaudia Stawska

31.12.2020 13:19, aktual.: 26.07.2022 14:36

Polska wieś ma swój urok, o czym nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zamieszkiwana przez ok. 6000 osób Sułoszowa w województwie małopolskim zrobiła furorę w sieci, po tym jak w mediach społecznościowych opublikowano jej zdjęcie zrobione z lotu ptaka.

Internauci są zachwyceni zdjęciem, którego główną bohaterką jest wieś Sułoszowa widziana z lotu ptaka. Fotografia została wykonana najprawdopodobniej z użyciem drona i bardzo wyraźnie widać na niej specyfikę zagospodarowania przestrzennego, które jest charakterystyczne dla wielu regionów Polski.

Mimo że zdjęcie zostało wykonane i opublikowane na fanpage'u World Urban Planning na Facebooku mniej więcej rok temu, to dopiero teraz zyskuje popularność. Kolorowe, rozdrobnione pola uprawne oraz domy skupione wokół jeden, niemal prostej drogi mają w sobie wiele uroku.

Sułoszowa to wieś w woj. małopolskim, założona w 1595 roku. Sułoszowa jest jedną z najdłuższych w Polsce ulicówek, czyli wsi zbudowanej wokół jednej, długiej drogi głównej. Rozciąga się na ok. 9 km wzdłuż drogi nr 773 Sieniczno–Wesoła k. Słomnik.

Południowa część wsi, Pieskowa Skała, wchodzi w skład Ojcowskiego Parku Narodowego, a na terenie Sułoszowej znajduje się również źródło rzeki Prądnik. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak wieś prezentuje się dzisiaj - możecie zobaczyć jej zdjęcia satelitarne na Mapach Google.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)