Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii?

Zdjęcie z 1920 roku pierwszym selfie w historii?
Źródło zdjęć: © © the Byron Company z kolekcji Muzeum Miasta Nowy Jork
Piotr Kała

09.07.2014 06:19, aktual.: 26.07.2022 19:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdjęcie zrobione przez grupę fotografów na dachu budynku w Nowym Jorku może być pierwszym "selfie" w historii...choć pewnie tak tego wtedy nie nazywano. Jak widać, dzisiejsze choroba ma źródła o wiele starsze, niż może nam się wydawać.

Fotografia została wykonana w 1920 roku i przedstawia fotografów ze studia the Byron Company, które działało w Nowym Jorku od 1892 roku. Na zdjęciu znajdują się od lewej Joseph Byron, Pirie MacDonald, Colonel Marceau, Pop Core and Ben Falk.

Drugie zdjęcie, które dziś nazwalibyśmy "backstage'owym", pokazujące sytuację z boku, pochodzi prawdopodobnie z tej samej sesji, ale nie przedstawia dokładnie tego samego ujęcia, co uwiecznione na grupowym autoportrecie. Dzięki temu zdjęciu widzimy, jakim aparatem zostało zrobione "selfie". Duża, jak na dzisiejsze standardy skrzynka, była trzymana przez dwie osoby.

Obraz
© © the Byron Company z kolekcji Muzeum Miasta Nowy Jork

Zdjęcia pochodzą z kolekcji Muzeum Miasta Nowy Jork. Więcej zdjęć ze studia the Byron Company, które stanowią wspaniały obraz miasta przełomu wieków, do obejrzenia tutaj.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)