Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek

Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek
Marcin Watemborski

16.07.2017 07:00, aktual.: 25.02.2020 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instagram jest jednym z podstawowych narzędzi do promowania swojej twórczości w mediach społecznościowych. Korzysta z niego wielu fotografów, lecz jednym z największych minusów jest możliwość postowania tylko z urządzeń mobilnych. Nic bardziej mylnego! Oto sposób, jak przechytrzyć system.

Co to jest Instagram?

Instagram to portal społecznościowy umożliwiający użytkownikom dodawanie zdjęć i filmów. Przesłane materiały mogą być przeglądane przez innych dzięki tagom, lokalizacji czy według popularności treści. Serwis powstał pod skrzydłami Facebook Inc. i został stworzony przez Kevina Systroma i Mike'a Kriegera w 2010 roku. Początkowo działał jedynie na systemach iOS, później został udostępniony również na urządzeniach z Androidem.

Jeśli chcecie dobrze promować swoją twórczość w szeroko rozumianej sieci, na bank korzystacie z portali społecznościowych. Jednym z moich ulubionych jest Instagram. Wrzucam na niego zdjęcia ze swoich wypraw, jakieś ciekawe ujęcia, które dorwę poza domem, ale również swoje prace.

Zawsze denerwowało mnie to, że można postować zdjęcia tylko z poziomu urządzeń mobilnych – czy to ze smartfona, czy z tabletu. Oczywiście powstało wiele narzędzi, które obchodziły ten system i umożliwiały wrzucanie zdjęć z komputera. Było również kilka wtyczek do Lightrooma i stron internetowych. Ale po co się w to bawić, skoro wszystko, czego potrzebujecie to przeglądarka Google Chrome. Ten sposób jest naprawdę dziecinnie prosty.

  1. Otwórzcie w Google Chrome stronę Instagrama i zalogujcie się na wasze konto

Jak łatwo korzystać z Instagrama z poziomu komputera?

Obraz
  1. W prawym górnym rogu kliknijcie 3 pionowe kropki i wybierzcie pole ”Więcej narzędzi”, a następnie ”Narzędzia dla programistów"
Obraz

Pojawi wam się okienko z kodem strony i widokiem mobilnym. Na górze, pod paskiem adresu, możecie wybrać tryb, w jakim będzie wyświetlany obraz. Ja użyłem tego dla iPhone 5, ponieważ używam iPhone SE, opartego na jego konstrukcji.

Obraz
  1. Kliknijcie na znaną wam ikonkę aparatu, by dodać zdjęcie. Otworzy się okno ładowania. Wybierzcie zdjęcie i zatwierdźcie wybór
Obraz
  1. Pojawi wam się okienko kadrowania, gdzie tak samo jak na telefonie lub tablecie możecie zmienić kadr – wystarczy przesunąć kursor z wciśniętym przyciskiem
Obraz

Możecie również użyć tej samej opcji ”pełnego kadru” jak na urządzeniu mobilnym.

  1. W kolejnym kroku wystarczy, że wpiszecie opis swojego zdjęcia
Obraz

Jednak jak widzicie – nie ma nigdzie opcji udostępnienia zdjęcia w innych mediach, ani opcji oznaczania osób. To będziecie musieli już wykonać z poziomu urządzenia mobilnego.

Swój wybór akceptujecie kliknięciem przycisku ”Udostepnij”.

Obraz

Gratulacje! Wasz post pojawił się na Instagramie bez konieczności korzystania z urządzenia mobilnego. Nie było tak źle, prawda?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)