Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - portretówka z autofokusem do systemu Sony E

Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - portretówka z autofokusem do systemu Sony E

Zeiss Batis 135 mm f/2.8 - portretówka z autofokusem do systemu Sony E
Krzysztof Basel
05.04.2017 10:17, aktualizacja: 26.07.2022 18:34

Nowy Zeiss Batis 2,8/135 to pierwszy obiektyw AF o ogniskowej 135 mm do bezlusterkowców systemu Sony E. Ma oferować bezkompromisową jakość obrazu, ale także szybki autofokus, stabilizację obrazu, uszczelnienia oraz ekran LED.

Sympatycy pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych marki Sony mają powody do zadowolenia. Szczególnie ci, którzy wykonują portrety. Nowy Zeiss Batis 135 mm f/2.8 to pierwszy tego typu obiektyw z autofokusem do aparatów z serii Sony A7.

Obraz

Producent podaje, że przy projektowaniu zawarto kompromis pomiędzy wielkością, wagą a jasnością obiektywu. Nowa portretówka składa się z 14 elementów pracujących w 11 grupach. Niemiecki producent zastosował tu nowe rodzaje soczewek, które mają wykluczyć wszelkie wady optyczne, w tym szczególnie aberrację chromatyczną. Kiedy takie odważne stwierdzenia wypowiadają przedstawiciele Zeiss, to raczej można im wierzyć.

Obraz

Nowy Batis ma wyróżniać się szybkim i precyzyjnym autofokusem oraz wydajną stabilizacją obrazu, która zdecydowanie może się przydać przy takiej ogniskowej obiektywu. Zeiss Batis 135 mm f/2 to nie jest malutkie szkło na miarę konstrukcji systemu Mikro Cztery Trzecie, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że to obiektyw do systemu pełnoklatkowego, który pokrywa o wiele większą powierzchnię sensora. W porównaniu do lustrzankowych konstrukcji Canona czy Nikona, 614g i 13 cm długości to i tak niewiele.

Obraz

Podobnie jak poprzednie modele z rodziny Batis również i ten dysponuje wyświetlaczem OLED, który umożliwia precyzyjne wizualizowanie głębi ostrości. Dzięki niemu fotograf może się dodatkowo upewnić, że obraz jest ostry we właściwych miejscach. Metalowa obudowa obiektywu Batis 135 mm f/2.8 ma zwiększoną odporność na wilgoć i kurz.

Zeiss Batis 135 mm f/2.8 ma trafić do sprzedaży w maju 2017 roku, w cenie ok. 8499 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)