Zeiss Otus 100 mm f/1.4 – nadciąga manualna portretówka wszechczasów

Zeiss Otus 100 mm f/1.4 – nadciąga manualna portretówka wszechczasów
Marcin Watemborski

25.04.2019 07:32, aktual.: 26.07.2022 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plotki na temat powstania obiektywu portretowego Zeiss Otus 100 mm f/1.4 pojawiały się od dawna. W końcu stało się i szkło pojawiło się w dwóch wersjach - do Canona oraz Nikona. Tym samym uzupełniło serię obiektywów o ogniskowych: 28 mm, 55 mm i 85 mm. Metalowy tubus obiektywu i spasowanie elementów zachwycą niejednego.

Do rodziny obiektywów o pięknym metalowym designie oraz genialnej optyce dołączyło kolejne szkło. Zeiss Otus 100 mm f/1.4 jest obiektywem portretowym, które nie ma układu autofokusa, lecz jest bardzo precyzyjne. Podobnie, jak w innych obiektywach tej serii, i tu nie zabrakło powłoki T*, która minimalizuje refleksy i zapewnia wysoką kontrastowość.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Zakres pracy przysłony wynosi f/1.4 do f/16. W środku konstrukcji znajdziemy 14 elementów w 11 grupach. Średnica przedniej soczewki wynosi 86 mm. Według producenta, ten obiektyw ma przybliżyć fotografom jakość średniego formatu na klatce 35 mm, zapewniając doskonały obraz praktycznie pozbawiony aberracji chromatycznej i zniekształceń. Producent wspomina również o niemalże całkowitym braku dominant kolorystycznych.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Obiektyw będzie dostępny w cenie około 4-5 tysięcy dolarów, ale niestety nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się na rynku. Plotki mówią, że możemy go zobaczyć już w przyszłym miesiącu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)