Zeiss planuje premierę aparatu. Możliwe, że będzie to pełnoklatkowy kompakt

Zeiss planuje premierę aparatu. Możliwe, że będzie to pełnoklatkowy kompakt27.08.2018 08:10
Zeiss planuje premierę aparatu. Możliwe, że będzie to pełnoklatkowy kompakt
Monika Homan

Czy Zeiss planuje premierę pełnoklatkowego aparatu? Pierwsze zapowiedzi są bardzo tajemnicze, ale już w krótce firma może nas wszystkich zaskoczyć.

Zeiss jest obecnie bardziej znany jako producent obiektywów. Niedługo może się to zmienić. Kilka dni temu niemiecka firma wypuściła zapowiedź nowego aparatu.

420736578458244936

Tajemnicze kształty skryte w ciemnościach i napis "Żadna marka nie jest bezpieczna w bezlusterkowej dżungli" - tak wygląda zapowiedź nowego aparatu Zeissa. Niewiele z niej wynika, ale więcej możemy dowiedzieć się z plotek, które pojawiły się w serwisie sonyalpharumors.com.

Z tego, co możemy tam wyczytać, nowy aparat Zeissa pojawi się jeszcze przed Photokiną i najprawdopodobniej będzie pełnoklatkowym kompaktem. We współpracy z Sony ma powstać aparat bazujący na modelu RX1R II. Czytamy też, że możliwe jest, że wyposażony będzie w obiektyw 35 mm f/2. Aparat ma kosztować około 3 tysięcy dolarów.

420736578458441544

Na innej reklamie producent napisał: "Jest coś, czego brakuje w naszej linii produktów. Czas, na więcej Zeissa, czas na nowy kamień milowy”. Sądząc po haśle na pierwszej reklamie, może się okazać, że wcale nie będzie to kompakt.

Photokina już we wrześniu, możliwe więc, ze nie będziemy musieli czekać na premierę zbyt długo i zamiast plotek dostaniemy oficjalne informacje od Zeissa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)